Kõrgete ootustega mängima läinud U18 noormehed lõpetasid EVF turniiri kolmanda kohaga

30. jaan. 2019

Pühapäeval Võru Spordikeskuses lõppenud kuni 18-aastaste poeglaste EVF karikavõistluste I finaalturniiril saavutas esikoha Selver Tallinn Spordikool I. Järgnesid Spordiklubi Tats Kiili I ja meie Olerex/Veski Mati Tartu. 

Turniiritabel:

    Võidud Punktid Geimid Mängud
1. Selver Tallinn Spordikool I 5 14 15:3 5/5 
2 Spordiklubi Tats Kiili I 4 13 14:3 5/5
3. Olerex/Veski Mati Tartu 3 8 9:8 5/5 
4. Võru Spordikool 2 5 6:11 5/5  
5. Pärnu Spordikool I  1 3 3:12 5/5 
6. Selver Tallinn Spordikool II 0 2 5:15 5/5 

Olles eelnevalt kuulnud, et nii Selver Tallinna kui SK Tats võistkonnal on vigastusega rivist väljas üks põhimängija, julges treener Argo hellitada lootust, võitlemaks kõige kirkamate medalite eest. 

Turniiri algus kujunes edukaks, kui avapäeval alistasime nii Võru Spordikooli kui Pärnu Spordikooli tulemusega 3:0. 
Teise päeva mängud SK Tatsi ja Selver Tallinnaga kujunesid sama kiireks ja kindlaks, kuid kahjuks vastase poolelt vaadatuna. 0:3 kaotused mõlemas mängus olid üsna kiired. Rasketel momentidel jäi kahjuks puudu kannatlikkusest ja võitlusvaimust. Liiga kiirelt lasti pead norgu ja ei suudetud end mängu tagasi tuua. 

Viimasel päeval olime olukorras, kus pronksi kindlustamiseks vajasime Selver Tallinn II vastu vaid ühe geimi võitu. Ülesanne sai täidetud esimesel katsel ning vahetusmängijatele mänguaega andes ja positsioone vahetades õnnestus lõpuks koju tuua 3:2 võit. 

Kokkuvõttes ei saa turniiriga kahjuks 100% rahule jääda. Just sellel turniiril olid SK Tats ja Selver Tallinn haavatavad. Eelmisel turniiril võitlesime nende täiskoosseisudega kui võrdne võrdsega, kuid vastupidiselt loodetule jäime seekord nende vastu hoopis ise hätta. Medal on medal, kuid lootnuks rohkemat. 

Turniiril mängisid: Andreas Junkin, Meris Pärna, Romet Rohtla, Richard Murak, Rene Dapon, Alex Tobreluts, Hendrik Kõrge, Robin Kahu ja turniiri parimaks mängijaks tunnistatud Kaspar Vider.