Ajajoon

Hooaeg 2017/18

BIGBANK Tartu

TÜ/EEDEN

2017/18 hooajal osaleti Eesti meistriliigas ja Balti liigas. Andrei Ojametsa juhendamisel kulges TÜ/Eedeni naiskonna hooaeg üle ootuste edukalt. Võidult-võidule sammunud naiskond oli pidurdamatu nii Balti liigas kui kodustel meistrivõistlustel. Hooaja kolmest suurest karikast võideti kõik kolm – Eesti Karikavõistlused, Balti liiga ja Eesti meistrivõistlused!

Hooaeg 2016/17

BIGBANK Tartu

Markus Uuskari, Bradley Robert Gunter,Mart Naaber, Argo Meresaar, Oliver Lüütsepp, Ivar Vähi, Robert Viiber, Kevin Soo, Meelis Kivisild, Egert Plank, Michael Michelau, Stefan Kaibald, Robin Valting, Rait Rikberg, Ronald Järv, Toms Vanags.

Bigbank Tartu meeskond pakkus sel hooajal palju kahetisi emotsioone. Kogu hooaeg oldi pildis ja võideti põhituriir, kuid ühtegi kõige kirkamat tiitlit pea kohale tõsta ei õnnestunud.  Eesti karikavõistlustel mindi poolfinaalis vastamisi Selver Tallinnaga ning kaotati kuldses geimis, Credit 24 liiga Final Fourile mindi vastu ilma vigastatud liidri Bradley Robert Gunterita ning saadi poolfinaalis valus kaotus hilisemalt Balti meistrilt Rakverelt. Samas pronksimängus võeti skalp Selver Tallinnalt. Eesti meistrivõistluste raames peeti ülimalt põnev ning kirgiküttev lahing taas Rakverega. Sinna pandud jõuvarud ja pingutused, ei lubanud Eesti meistrivõistluste finaalis enamat kui 2:4 kaotus Selver Tallinnale.

Kokkuvõttes pole hõbe-ja pronksmedal sugugi paha saavutus, kuid Bigbank Tartu eesmärgid on alatid kõige kõrgemad. Oli see nüüd Gunteri vigastus või mõni muu tegur, kuid põhiturniiri kindlad sooritused kahjuks play-offis jätku ei saanud, samas võrreldes eelmise hooajaga tehti jälle samm tipu poole tagasi ning kinnitati kuulumist Baltikumi parimate hulka.

Vaadates vaid positiivset siis on hea meel tõdeda, et Tartust sirgus taaskord üks mees koondisse. Usume, et liialdamata võib öelda, et Mart Naabri tee koondisse on olnud üks Eesti võrkpalliajaloo müstilisemaid teekondi ning me usume, et „lendava punapea“ suured mängud ja tegemised on alles ees.

Suunates pilgud tulevikku, siis Bigbank Tartu tahab endiselt võidelda kõikide tiitlite eest ning töö selle nimel on juba alanud. Lähipäevad ja nädalad toovad kindlasti esimesi  uudiseid sõlmitud lepingudest ning plaanidest.

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED

Eesti meistrivõistluste poolfinaalis peeti ülimalt põnev ning kirgiküttev lahing taas Rakverega. Sinna pandud jõuvarud ja pingutused, ei lubanud Eesti meistrivõistluste finaal seerias enamat kui 2:4 kaotus Selver Tallinnale. Samas tasub märkimist, et meeskond tuli välja lootusetuna näivast 0:3 kaotuseisust ja andis Selverile kõva lahingu jõudes mängudega 2:3 seisuni. 

Bigbank Tartu EMV seeria viimane kodumäng on nähtav siit: BIGBANK Tartu

CREDIT24 FINAL4

Bigbank Tartu jaoks, kes oli põhituurniiri kindlalt võitnud, algas Võrus toimiunud Final Four turniir pettumusega kui poolfinaalis tunnistati hilisema võitja Rakvere VK 3:1 paremust. Pühapäevases pronksimängus suutis Bigbank Tartu leida endas vaimuvärskust ja jõudu, et Selver Tallinnast 3:2 üle olla. Tõelises võrkpalli thrilleri järel pronksmedalid kaela saada pakkus kindlasti lohutust, kuid polnud see, mille järgi Võrru mindi.

Bigbank Tartu pronksimängu galerii on nähtav siit: BIGBANK Tartu

KARIKAS

BIGBANK Tartu jõudis Eesti karikavõistlustel poolfinaali, kus pidi kuldses geimis tunnistama Selver Tallinna paremust.

 

TÜ/EEDEN

Andrei Ojamets, Kertti Külm, Kerttu Lääne, Krista Kotselainen, Anna Ulst, Annabel Pruer, Ingris Suvi, Liis Noormets,Mari Arak, Elis Vennola, Hendrik Rikand, Liina Kais, Renate Pikk, Ingrid Kiisk, Laura Luik, Kadi Mägi, Laura Reiter, Kaisa Lüütsepp.

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED

Eesti meistrivõistlustelt saime kaela hõbemedalid! Tänavune hooaeg oli uskumatult edukas ja põnev ning võetud sai sisuliselt maksimum! Nüüd on tüdrukud ära teeninud väikse puhkuse ja siis juba vaated tulevikku! Esmakordselt pärast 1999.  aastat oli  naiste võrkpalli finaal taas Tartus.

BALTI LIIGA FINAL8

Tartu Ülikool/Eeden tegi Kaunases Jonava spordisaalis võimsa esituse, kui saavutas naiste Balti Liiga finaalturniiril kaheksa naiskonna osavõtul kõrge kolmanda koha.

Mõistagi võis naiste ja treenerite silmis näha rahulolu. Volley.ee antud intervjuus kommenteeris peatreener Ojamets kogetut järgmiselt: „Nädalalõpuga saab kindlasti rahule jääda, aga pronksmedal ei tulnud lihtsalt. Meie võistkonnas pole ju paljudel palluritel suurte mängude kogemust ja nende jaoks oli see uueks katsumuseks, ent nad oli tublid ja pidasid ilusti vastu”.

“Loomulikult oleme rahul ja õnnelikud, et suutsime medalid koju tuua. See saavutus on esmakordne Tartu naiste võrkpallis ja kindlasti motiveerib ka tulevikus klubi veelgi rohkem pingutama. Hea tulemuse saavutamine ei saa olema meile ka edaspidi kerge ülesanne, küll aga saame ise paremaks minna ja ühes sellega astuda suure sammu õnnestumiste suunas”, võttis klubi juhtide mõtted kokku Alari Jõesaar.

KARIKAS

TÜ/Eeden kaotas kodusaalis valitsevale Eesti ja Baltikumi meistrile Kohila VK/E-Service-le kindlalt 0:3. Eurosarja mängudega karastatud külalised tulid suure isu ja tahtmisega peale ning suurt võimalust tartlannadel ei tekkinudki. Hävitustöö, mis esimeses kahes geimis tehti oli karm.

Samas pead tõdema, et TÜ/Eedenil oli erakordselt must päev ja külalistel jällegi õnnestus näidata head võrkpalli. Päris selline see jõudude vahekord kindlasti pole. Peatreener Andrei Ojamets sõnas, et ilmselt pole me veel sellise pingega mängudeks valmis, kuid selle nimel käib töö ja tahe hästi mängida pole kusagile kadunud.

Hooaeg 2015/16

Bigbank Tartu meeskond lõpetas EMV 5.kohaga. Kindlasti, ei olnud see oodatud tulemus, kuid me ei anna alla ning noortest komplekteeritud meeskond on kindlasti tulevikus tugevam ning järgmiseks hooajaks on sihid tunduvalt kõrgemal.

Tartu Ülikool/Eeden naiskond lõpetas EMV 5. kohaga. Ning loodame, et samuti valdavalt noortest ja oma spordiklubi kasvandikest komplekteeritud naiskond on järgmisel hooajal märgatavalt ohtlikum ja pakub tugevat konkurentsi kõigile konkurentidele.

Hooaeg 2014/15

EUROSARI, BALTI LIIGA VÕITJA

Kaheksa-aastase pausi järel osaleti taaskord eurosarjas. Euroopa tugevuselt teises karikasarjas CEV Cupil läksime vastamisi Saksamaa tippklubi TV Ingersoll Bühliga. Võitsime avamängus Saksamaa Bundesliga eelmise hooaja poolfinalisti vastu ühe geimi, kuid pidime siiski võõrsil toimunud kohtumises leppima 1:3 (-21, -19, 23, -19) kaotusega. Korduskohtumise kodusaalis kaotasime kuivalt 0:3 (21:25, 17:25, 20:25) ja langesime CEV Cupis konkurentsist välja.

CEV Cupist langesime välja, kuid saime oma võimeid näidata aste madalamal Challenge Cupis. Loosiõnn paraku ei naeratanud, sest vastu tuli Itaalia kõrgliiga esiotsas paiknev Ravenna. Kodusaalis peetud esimeses vastasseisus osutasime CMC Ravennale tõsist vastupanu vaid kolmandas geimis, mlle kaotasime 23:25. Kahes esimeses geimis kogusime vastavalt 15 ja 11 punkti. Kordusmängus Itaalia klubi CMC Ravennaga kaotasime 0:3 ning langesime konkurentsist. Geimides saadi vastavalt 22, 26 ja 20 punkti. Võrreldes avakohtumisega näitasid mehed, et ka sellisel tasemel vastasega annab võrdselt mängida küll.

 

Ülimalt tasavägiselt möödunud võrkpalli Balti liiga hooaeg sai ka vastava lõpplahenduse, kui Bigbank Tartu alistas finaalmatšis Selver Tallinna 3:2. Finaalmäng sai ka võimsa puändi: Kristo Kollo lõi palli blokki, ent pall põrkas tagasi otse Kollo otsmikule ja sealt Selveri meeskonna väljakupoolele. „Nagu öeldakse: võrkpall on peaga mäng,” lausus Kollo kohtumise järel rõõmsalt. „Tõele au andes, oli viimase punkti juures õnnetegur muidugi väga suur,” lisas ta. Finaalkohtumist võrdles Kollo kui sõitmisega ameerika mägedel. „Arvan, et võidu tõi meile alates neljandast geimist valitsenud väga hea meeskonna üldine vaimne tahe. Saime sealt viiendaks geimiks väga hea emotsiooni ja suutsime võidu ära vormistada,” rääkis kohtumises kuraditosin punkti toonud Kollo.

Bigbank Tartu võrkpalliklubi uueks peatreeneriks saab seni Andrei Ojametsa kõrval abitreeneri rolli täitnud Oliver Lüütsepp.

Hooaeg 2013/14

EESTI MEISTER, BALTI LIIGA FINAALIS, KARIKAFINAALIS

Bigbank Tartu lükkas Tallinna Selveri Eesti võrkpallimeistrivõistlustel troonilt. Finaalseeria kujunes oodatust ühepoolsemaks, sest Andrei Ojametsa hoolealused said tiitliks vajamineva neljanda võidu juba viiendas mängus. Tartlased panid seeriale punkti Tallinnas Audentese spordihoones, võites laupäevase kohtumise 0 : 2 kaotusseisust 3 : 2 ning pühapäevase juba kindlalt 3 : 0. Erinevalt Tallinna klubist oli Tartul hooaja jooksul mitu meest, kes otsustavatel hetkedel võisid mängu enda peale võtta. Nii oli ka finaalseerias, kus neli võrkpallurit – 21-aastane Renee Teppan, Robert Täht (21), Kristo Kollo (24) ja Henri Treial (21) – oma töö suurepäraselt ära tegid.

Hooaeg 2012/13

Bigbank Tartu

Kevadel nii Balti liiga kui ka Eesti võrkpalli meistritiitli võitnud ja siiani “Tartu Pere Leib” nime all võistelnud meeskond hakkab Spordiklubi Duo ja BIGBANK AS-i vahel sõlmitud koostöölepinguga algaval hooajal kandma uue peasponsori järgi nime “BIGBANK Tartu”. Bigbank Tartu võrkpallimeeskonna uueks peatreeneriks saab Andrei Ojamets, kes asendab ametist lahkunud Rainer Vassiljevit.

Oma debüüt hooaja BIGBANK Tartu nime all lõpetas meeskond Schenker liiga kuuenda kohaga ja Eesti meistrivõistlused neljanda kohaga.

Hooaeg 2011/12

BALTI LIIGA VÕITJA, EESTI MEISTER, KARIKAFINAALIS

Balti liiga võit tuli Tartusse esmakordselt. Tartu Pere Leib tegi kevadel 2012 Tallinnas ajalugu, kui võitis Eesti-Läti ühisliiga Schenker finaalturniiril I koha, alistades ülipõnevas finaalmängus viimaste aastate Baltikumi võrkpallivalitseja Selver Tallinna 3:2, viimane geim 15:13. Seni oli see ainuke tiitel, mis klubi auhinnakapist puudus. Hea hoog algas juba jaanuaris – järjest võideti 10 kohtumist ja põhiturniiril saavutati kolmas koht. Finaalturniiri poolfinaalis võideti Pärnu võrkpalliklubi 3:0 ja pühapäevases finaalis pidi ka Selver Tallinn tartlaste paremust tunnistama. Pere Leiva peatreener Rainer Vassiljev ütles, et võidu tõi suur tahe ja hingestatus. Treenerid ja mängijad uskusid lõpuni, et kõik on võimalik..

Bigbank Tartu

Kevadel nii Balti liiga kui ka Eesti võrkpalli meistritiitli võitnud ja siiani “Tartu Pere Leib” nime all võistelnud meeskond hakkab Spordiklubi Duo ja BIGBANK AS-i vahel sõlmitud koostöölepinguga algaval hooajal kandma uue peasponsori järgi nime “BIGBANK Tartu”. Bigbank Tartu võrkpallimeeskonna uueks peatreeneriks saab Andrei Ojamets, kes asendab ametist lahkunud Rainer Vassiljevit.

2012 aasta oktoobris sõlmitud kolmeaastast koostöölepingut on tänaseks pikendatud veel kolme aasta võrra.

Hooaeg 2010/11

EESTI MEISTRIVÕISTLUSTE FINAALIS, KARIKAFINAALIS

Hooaeg 2009/10

BALTI LIIGA FINAALIS

Hooaeg 2008/09

KARIKAVÕITJA, EESTI MEISTRIVÕISTLUSTE FINAALIS, BALTI LIIGA FINAALIS

Tartu Pere Leib alistas võrkpalli Eesti karikafinaalis 3:1 (20:25, 25:23, 25:20, 27:25) Tallinna Selveri.

Hooaeg 2007/08

EESTI MEISTRIVÕISTLUSTE FINAALIS, BALTI LIIGA FINAALIS

Hooaeg 2006/07

EUROSARJA DEPÜÜT, EESTI MEISTRIVÕISTLUSTE FINAALIS, KARIKAFINAALIS

Ajalooliseks peab pidama hooaega 2006/2007, sest Tartu Pere Leib tegi oma eurodebüüdi korraldades Tartus A. Le Coq spordimajas Euroopa tugevuselt II liiga TOP TEAMS CUP alagrupiturniiri. Lisaks kodumeeskonnale osalesid Tartu turniiril Pafiakos Pafos (Küpros), Pepe Jeans Asse Lennik (Belgia) ja Mariupol Azovstal (Ukraina). Tasavägistes mängudes saavutasid tartlased alagrupis kolmanda koha. Järgmisesse ringi pääsesid 2 paremat.

Hooaeg 2005/06

Tartu Pere Leib tuli Eesti meistriks.

Salva Kindlustuse AS

Spordiklubi Duo noorvõrkpallurite suurtoetajaks sai Salva Kindlustuse AS ja algas tänaseni toimiv koostöö. Salva toetab BIGBANK Tartu võistkonda (algusaegadel nimega Tartu Pere Leib) ning lisaks kannavad kõik meie noorte võistkonnad nime Salva/Tartu.

Hooaeg 2004/05

2005

SK Duo alustas noortetööga. Eesmärgiks oli luua noortele võimalused sportlikuks eneseväljenduseks, võrkpalli harrastuseks ja tippspordiks. Tänasel päeval soovime koostöös lastevanemate, toetajate ja treeneritega pakkuda noortele laiapõhjalist ja mitmekülgset võrkpallialast tegevust. Klubis treenib täna 7-e treeneri juhendamisel 150 võrkpallipoissi ja -tüdrukut.

Hooaeg 2003/04

Hooaeg 2002/03

Hooaeg 2001/02

Hooaeg 2000/01

Hooaeg 1999/00

1999

Duo Spordiklubi alustas tegevust 1999 aastal, kui võeti üle võrkpalliklubi Ösel Foods. Perioodil 1999-2012 kandis Tartu esindusmeeskond nime Tartu Pere Leib. Alates 2012 sügisest on meeskonna nimeks Bigbank Tartu.

19 aastase klubi auhinakappi mahub hulganisti medaleid ning karikaid Eesti meistrivõistlustelt, Eesti Karikavõistlustelt kui ka Balti liigast ning samuti osalemine Eurosarjades.

Ösel Foods

Ösel Foods