DUO VÕRKPALLIKLUBI – 19 aastat koostööd ja võrratut võrkpalli!

Spordiklubi Duo alustas tegevust Tartus 1999 aastal, mil põhitegevuseks sai võrkpallimeeskonna Tartu Pere Leib eestvedamine. Kogu selle pika perioodi on klubil olnud kolm teineteisega lõimuvat peaeesmärki:

  • Esiteks oleme oma publikule ja toetajatele soovinud pakkuda põnevaid vaatemänge ja emotsioone.
  • Teiseks on meie eesmärgid jätkuvalt kõrged ja suunatud tulevikku, mis tähendab, et klubi soov on olla Baltikumi võrkpalli lipulaevaks.
  • Kolmandaks ja mitte vähemtähtsaks peame soovi olla tänastele Eesti noorvõrkpalluritele hüppelauaks võitlemaks kõige kirkamate medalite eest. 

 

NOORTETÖÖ

SK Duo noored mängivad Olerex/Veski Mati nime all

SK Duo alustas esimeste noortegruppidega 2005 aastal ning aasta-aastalt on noorte huvi võrratu spordiala vastu kasvanud. Tänasel päeval treenib noortesüsteemis ligi 150  noorvõrkpallurit. 

Meil on hea meel, et leidub väärikaid sponsoreid, kes on meie noorte tublisid tulemusi märganud ning annavad poiste ning tüdrukute võrkpalliarmastusele hoogu juurde. Klubi soov on spordihuviliste noorte arvu veelgi suurendada ning seeläbi võrratu võrkpalli mängimist Tartus edendada. Meie eesmärgiks on luua noortele võimalused sportlikuks eneseväljenduseks, võrkpalli harrastuseks ja tippspordiks.

SK Duo võrkpalliklubi esindavad erinevatel Eesti Võrkpalli Liidu (EVF) poolt korraldatavatel noortevõistlustel järgnevad vanuseklassid:

TÜDRUKUD – U12 U14 U16 U18 U20  POISID – U12 U14 U16 U18 U20

Tänaseks on mitmed meie klubi noormängijad kanda kinnitanud Tartu Linna esindusmeeskonnas BIGBANK Tartu ja ka esindusnaiskonnas Tartu Ülikool/Eeden.

TREENERID

Klubis töötab 8 võrkpallitreenerit: Kaisa Lüütsepp, Jaanika Jakobson, Liina ja Kristjan Kais, Oliver Lüütsepp, Argo Meresaar, Hendrik Rikand ja Ott Riisenberg, kes kõik on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonna ja omavad treeneri kutsetunnistusi. Tänasel päeval on meie eesmärk koostöös lastevanemate, toetajate ja treeneritega pakkuda noortele laiapõhjalist ja mitmekülgset võrkpallialast tegevust.
Treeningud toimuvad Tartus A.Le Coq spordihallis, Turu tn. 8 spordihallis ja Tartu Ülikooli spordihoones.

VÕISTKONNAD

Meeskond BIGBANK Tartu 

Tartu linna esindusmeeskond võrkpallis BIGBANK Tartu on järjepanu tegutsenud juba aastast 1999. 19 aastase klubi auhinakappi mahub hulganisti medaleid ning karikaid Eesti meistrivõistlustelt, Eesti Karikavõistlustelt kui ka Balti liigast ning sammuti osalemine Eurosarjades.

Naiskond Tartu Ülikool/Eeden

Alates hooajast 2015/16 võttis SK DUO enda tiiva alla Tartu esindusnaiskonna võrkpallis. Tartu Ülikool/Eedeni nime all mängiva võistkonna toimimise nimel teeb SK DUO koostööd Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubiga.

KLUBI KASVANDIKUD

Klubi on väga uhke kõigi oma kasvandike üle. Nendehulgas on noorte ja juunioride vanuseklassise koondislasi, kui ka juba Eesti rahvuskoondisesse jõudnuid. Teistest veidi kõrgemale on tänase seisuga tõusnud: Mart Naaber, Rait Rikberg, Kevin Soo, Kristo Kollo, Oliver Venno… Mart Naaber ja Rait Rikberg kuuluvad ka tänasel päeaval Eesti meeste koondisesse ning klubivõrkpalli mängivad algaval hooajal Bigbank Tartu meeskonnas.

Treeneritest on Tartu klubi olnud hüppelauaks tänasele Eesti koondise abitreenerile Rainer Vassiljevile kui ka Võrust pärit Oliver Lüütseppale, kes on pärast Bigbank Tartust lahkumist alustamas oma esimest peatreeneri aastat välisklubis.

Meie klubi kõige kuulsamad kasvandikud täna on Oliver Venno ja Kristo Kollo, kes saavutasid 2007. aasta suvel Euroopa meistrivõistlustel rannavõrkpallis U-18 vanuserühmas I koha ja 2008 aastal maailmameistrivõistlustel samuti I koha.
Oliver Venno klubivõrkpalli karjäär on jätkunud Sloveenia, Saksamaa, Prantsusmaa, Venemaa, Monteneegro, Austria, Türgi klubides.
Kristo Kollo pallis kuni 2015 aastani väikeste pausidega Tartu esindusmeeskonnas Bigbank Tartu ning jätkas suvel tipprannavõrkpalluri karjääri koos Karl Jaaniga rannas.