DUO VÕRKPALLIKLUBI – 20 aastat koostööd ja võrratut võrkpalli!

Spordiklubi Duo alustas tegevust Tartus 1999 aastal, mil põhitegevuseks sai võrkpallimeeskonna Tartu Pere Leib eestvedamine. Kogu selle pika perioodi on klubil olnud kolm teineteisega lõimuvat peaeesmärki:

  • Esiteks oleme oma publikule ja toetajatele soovinud pakkuda põnevaid vaatemänge ja emotsioone.
  • Teiseks on meie eesmärgid jätkuvalt kõrged ja suunatud tulevikku, mis tähendab, et klubi soov on olla Baltikumi võrkpalli lipulaevaks.
  • Kolmandaks ja mitte vähemtähtsaks peame soovi olla tänastele Eesti noorvõrkpalluritele hüppelauaks võitlemaks kõige kirkamate medalite eest. 

 

NOORTETÖÖ

SK Duo noored mängivad Olerex/Veski Mati nime all

SK Duo alustas esimeste noortegruppidega 2005 aastal ning aasta-aastalt on noorte huvi võrratu spordiala vastu kasvanud. Tänasel päeval treenib noortesüsteemis ligi 150  noorvõrkpallurit. 

Meil on hea meel, et leidub väärikaid sponsoreid, kas on meie noorte tublisid tulemusi märganud ning annavad poiste ning tüdrukute võrkpalliarmastusele hoogu juurde. Klubi soov on spordihuviliste noorte arvu veelgi suurendada ning seeläbi võrratu võrkpalli mängimist Tartus edendada. Meie eesmärgiks on luua noortele võimalused sportlikuks eneseväljenduseks, võrkpalli harrastuseks ja tippspordiks.

SK Duo võrkpalliklubi esindavad erinevatel Eesti Võrkpalli Liidu (EVF) poolt korraldatavatel noortevõistlustel järgnevad vanuseklassid:

TÜDRUKUD – U12 U14 U16 U18 U20  POISID – U12 U14 U16 U18 U20

Tänaseks on mitmed meie klubi noormängijad kanda kinnitanud Tartu Linna esindusmeeskonnas BIGBANK Tartu ja ka esindusnaiskonnas Tartu Ülikool/Bigbank.

TREENERID

Klubis töötab 7 võrkpallitreenerit: Andrei Ojamets, Kaisa Lüütsepp, Jaanika Jakobson, Liina ja Kristjan Kais, Argo Meresaar, Hendrik Rikand kes omavad treeneri kutsetunnistusi. Tänasel päeval on meie eesmärk koostöös lastevanemate, toetajate ja treeneritega pakkuda noortele laiapõhjalist ja mitmekülgset võrkpallialast tegevust.
Treeningud toimuvad Tartus A.Le Coq spordihallis, Tartu Ülikooli spordihoones ja suvel rannavolle liivaväljakutel.

VÕISTKONNAD

Meeskond BIGBANK Tartu 

Tartu linna esindusmeeskond võrkpallis, täna BIGBANK Tartu, on järjepanu tegutsenud juba aastast 1999, mil alustas tegevust SK Duo ja võeti üle võrkpalliklubi Ösel Foods. 

Perioodil 1999-2012, mil Tartu esindusmeeskond kandis nime Tartu Pere Leib õnnestus meeskonnal saavutada mitmeid olulisi võite nii Balti Liigas kui ka Eesti meistrivõistlustel. Sammuti mahtus perioodi osalemine Eurosarjades.

Kevadel 2012 nii Balti liiga kui ka Eesti Võrkpalli meistritiitli võitnud ja siiani “Tartu Pere Leib” nime all võistelnud meeskond hakkas sügisel Spordiklubi Duo ja BIGBANK AS-i vahel sõlmitud koostöölepingu järgi kandma nime “BIGBANK Tartu”. 2012 aasta oktoobris sõlmitud kolmeaastast koostöölepingut on tänaseks pikendatud 2020/21 hooaja lõpuni. 

Bigbank Tartu mängib oma kodumängud meeskonnale hubases uues Tartu Ülikooli Spordihoones.

Naiskond Tartu Ülikool/Bigbank

Alates hooajast 2015/16 võttis SK DUO enda tiiva alla Tartu esindusnaiskonna võrkpallis. Tartu Ülikool/Eedeni nime all mänginud võistkonna toimimise nimel teeb SK DUO koostööd Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubiga.

Eelnevad hooajad Tartu Ülikool/Eeden nime kandnud naiskond alustab 2018/19 võrkpallihooajal uue nime alt, milleks on Tartu Ülikool Bigbank. Naiskonda asub juhendama Kristjan Kais.

Naiskonna tuumik koosneb jätkuvalt Tartu Ülikooli tudengitest, eesotsas Eesti rahvusnaiskonna liikmete Ingrid Kiiski ja Liis Noormetsaga. Samuti treenivad naiskonnaga ja koputavad võistkonna uksele mitmed SK Duo oma noormängijad: sidemängija Kertu Kollo, keskblokeerijad Laura Laas ja Katariina Vengerfeldt ning nurgaründajad Jade Šadeiko ja Helerin Hansman.

TÜ/Bigbank mängib oma kodumängud hubases uues Tartu Ülikooli Spordihoones.

 

KLUBI KASVANDIKUD

Klubi on väga uhke kõigi oma kasvandike üle. Nendehulgas on noorte ja juunioride vanuseklassise koondislasi, kui ka juba Eesti rahvuskoondisesse jõudnuid. Teistest veidi kõrgemale on tänase seisuga tõusnud: Mart Naaber, Rait Rikberg, Kevin Soo, Kristo Kollo, Oliver Venno… Mart Naaber, Kevin Soo ja Rait Rikberg kuuluvad ka tänasel päeaval Eesti meeste koondisesse ning klubivõrkpalli mängivad algaval hooajal Bigbank Tartu meeskonnas.

Treeneritest on Tartu klubi olnud hüppelauaks tänasele Eesti koondise abitreenerile Rainer Vassiljevile kui ka Võrust pärit Oliver Lüütseppale, kes on pärast Bigbank Tartust lahkumist alustamas oma esimest peatreeneri aastat välisklubis.

Meie klubi kõige kuulsamad kasvandikud täna on Oliver Venno ja Kristo Kollo, kes saavutasid 2007. aasta suvel Euroopa meistrivõistlustel rannavõrkpallis U-18 vanuserühmas I koha ja 2008 aastal maailmameistrivõistlustel samuti I koha.
Oliver Venno klubivõrkpalli karjäär on jätkunud Sloveenia, Saksamaa, Prantsusmaa, Venemaa, Monteneegro, Austria, Türgi klubides.
Kristo Kollo pallis kuni 2015 aastani väikeste pausidega Tartu esindusmeeskonnas Bigbank Tartu ning jätkas suvel tipprannavõrkpalluri karjääri koos Karl Jaaniga rannas.