Bigbank Tartu alustas hooaega turniirivõiduga

13. sept. 2016

Bigbank Tartu alustas hooaega turniirivõiduga Rakveres, kus kolmes kohtumises alistati TTÜ, Rakvere VK ning AKAA Volley võistkond Soomest.

Hooaja esimesele võistlusele kohaselt oli mängupilt rabe. „Mäng käis üles-alla, suurepärased sooritused vaheldusid mitmepunktiliste mõõnadega, kus tegevus muutus üsna kaootiliseks. Eks teised maadlesid samade probleemidega ning kokkuvõttes suutsime meie omad asjad kõige stabiilsemalt ära teha nagu kajastub tulemusest,“ ütles Bigbank Tartu treener Oliver Lüütsepp pärast tunriiri.

Side- ja tempomängijad jagasid mänguaega üsna võrdselt. Suurema koormuse said diagonaalründaja Bradley Gunter, nurgaründajad Markus Uuskari ning Michael Michelau ja libero Robin Valting. Episoodiliselt sekkusid Egert Plank ja Karl Joosep Kesküla ning tagaliinis käis servi vastuvõttu tugevdamas põlveliigese ülekoormusest taastuv Stefan Kaibald.

Oodatult tõusis võistkonna liidriks Bradley Gunter, kes oli igas mängus võistkonna suurim punktitooja. Diagonaalründaja valiti ka turniiri parimaks mängijaks. Teine leegionär Michael Michelau oli meeskonnaga enne turniiri koos teinud vaid ühe trenni, lisaks andis tunda ajavahest tingitud väsimus.

Peatreeneeri arvamus: „Mäng mängult läks ta järjest paremaks. Ta on tulnud Euroopasse ennast tõestama, füüsiline võimekus on tal olemas, hirmsasti tahab võrkpalli mängida ja selles suhtes on süda õiges kohas. Laseme tal kaks nädalt rahulikult treenida ja punti sulanduda ning kodusel tunriiril ootan temalt juba suuremat rolli.“

Bigbank Tartu – TTÜ 2:1 (-17; 10; 18)

Bigbank Tartu – Rakvere VK 3:0 (18; 22; 18)

Bigbank Tartu – Akaa Volley (FIN) 2:1 (19; -19; 19)