Eesti karikavõistlustel tulid Olerex/Veski Mati neiud teiseks ja noormehed kolmandaks!

15. okt. 2018

12.-14. oktoobrini toimusid Tartu Ülikooli uues spordihoones U20 vanuseklassi Eesti karikavõistlused nii tüdrukutele kui noormeestele.

Mõlema Olerex/Veski Mati võistkonna mõtetes mõlkusid turniiri alguses kuldsed mõtted. Päris maksimumi kahjuks kummalgi saavutada ei õnnestunud, kuid hõbedase ja pronksise poodiumikohaga võib alanud hooaja alguse siiski õnnestunuks lugeda.

Tüdrukute turniiri alustasid meie tüdrukud 3:1 võiduga Rakvere spordikooli üle. Kui kaotatud teine geim välja arvata, hoiti ülejäänud mäng kindlalt kontrolli all ja võidetud geimides antud 19, 16 ja 16 punkti näitasid kindlat üleolekut.

Õhtune mäng hilisema turniiri võitja Palusalu SK/Tallinna spordikooli vastu käis kui Ameerika mägedel. Alustati sügavalt põhjast 15:25, jõuti mäele 25:20 teises, vajuti orgu 15:25 kaotusega kolmandas, taas tippu 25:14 neljandas ning kahjuks pikk laskumine finišisse 6:15 kaotusega otsustavas viiendas.

Hämmastava ja harvanähtavate numbritega oli ka mäng VK Täht Tallinnaga, mille meie neiud 3:1 võitsid. Võidetud geimides anti vastastele kokku vaid 26 punkti, vastavalt 7, 9 ja 10.

Teise päeva viimane mäng Selver Tallinn spordikooliga oli põhimõtteliselt mäng hõbedale-pronksile. Teoreetilisi võimalusi oli õhus teisigi, aga turniiri lõpuks need siiski ei realiseerunud. Peale kahte esimest geimi tundus, et treener Jaanika ja Tartu tüdrukud saavad üsna kiirelt õhtule, sest need kaotati üsna kindlalt ühesuguse skooriga 20:25. Kas pöördus kolmandas geimis tuul, töötasid treeneri poolt sisse viidud taktikalised muudatused või pääses maksvusele Tartu neidude naiste mängudes saadud kogemus, aga kolm järgmist geimi kukkusid kindlalt Tartu poolele numbritega -18, -11 ja -6.

Viimase päeva mäng Spordiklubi Tats Kiiliga ei otsustanud enam suurt midagi, kuna Palusalu SK/Tallinna spordikool oli võitnud kõik mängud ja neid enam püüda poleks õnnestunud. Viimane mäng õnnestus võita 3:1.

Poiste turniiri kolm esimest võistkonda kogusid võrdselt neli võitu, kuid paremate punktidega saavutas seekord esikoha Pärnu spordikool, teine koht Selver/Tallinn spordikoolile ja kolmandad meie poisid.

Olerex/Veski Mati poisid alustasid turniiri kindla 3:0 võiduga Võru spordikooli üle.

Mäng Selver Tallinn spordikooliga oli üks kahest, kuhu me ei läinud favoriidina, kuid keda kindlasti näpistada tahtsime. 0:3 kaotus võib numbriliselt tunduda kindel, kuid tegelikult olime kogu aeg mängus sees. Kahjuks ei suutnud me geimi lõppe vajalikul tasemel mängida, Selveri liider Timo Lõhmus realiseeris vastaste poolelt külmavereliselt otsustavad pallid ning kahjuks pidime tunnistama vastase paremust.

Mängud Rakvere spordikooli ning SK Tats Kiiliga möödusid meie dikteerimisel ning tasuks üsna kindlad 3:1 ja 3:0 võit.

Enne viimast mängu Pärnu spordikooliga olid teoreetilised võimalused esimeseks tulla veel kolmel võistkonnal. Realiseerus aga meie jaoks kõige halvem stsenaarium, kus sõltumata viimase mängu 3:2 võidust Pärnu spordikooli vastu pidime leppima kolmanda kohaga. Mäng näitas taaskord, et võime mängida selle vanuseklassi tippude vastu kui võrdne võrdsega, lihtsalt geimilõppudes tuleb hoida külma pead, agressiivsust ja uskuda, et ollakse võimelised võitma.

Hõbedased tüdrukud mängisid koosseisus: Siiri Mari Sikk, Ethel Uibo, Grete Isabel Huik, Triinu-Mai Allingu, Kertu Kollo, Helerin Hansman, Laura Laas, Greteli Vähi, Jade Šadeiko, Marily Simenson-Plakso ja turniiri parimaks mängijaks valitud Katariina Vengerfeldt.

Pronksised poisid: Hergo Hansman, Alex Saaremaa, Randy Suurmann, Devin Põlluste, Andre Arak, Raigo Jürisoo, Andreas Junkin, Kaspar Vider, Meris Pärna, Alex Tobreluts, Romet Rohtla ja turniiri parimaks tunnistatud Markkus Koddala.

Käesoleva kokkuvõtte nii tüdrukute kui poiste kohta oli kihlveo kaotamise tõttu sunnitud kirjutama treener Argo. Kihlveo sisu: Kas treener Jaanika poetab turniiri käigus pisara või ei? Argo oli küll kihlveo võitmisele mitmel korral väga lähedal, kuid kolme päeva jooksul olid Jaanika pisarakraanid kinni roostetanud ja ei väljutanud tilkagi 😉

Väike galerii viimasest võistluspäevast on üleval SK Duo kodulehel siin.