Kilbiga tagasi ja uusi lahinguid ootama jäädes, U20 Olerex/Veski Matid!

19. sept. 2017

Nädalavahetusel mängisid U20 poisid Eesti karikavõistluste tsooniturniiri Tallinnas, vastasteks Selver Tallinna ja SK Tats noormehed. Eelmisel aastal tuli U20 vanuseklassis piirduda enamasti teise finaalgrupi mängudega, seetõttu oli meil eriline motivatsioon seekord kuue parema sekka jõuda.

Kuna esimeses mängus alistas Selver 3:0 SK Tatsi, oligi meie esimene mäng SK Tatsiga võimalikuks edasipääsu otsustajaks.
Mängu iseloomustamiseks võiks öelda, et hoolimata esimese geimi kaotusest, kontrollisime tegelikult mängu üsna kindlalt. Ka esimeses geimis juhtisime pidevalt 2-3 punktiga, geimi lõpus kaotasime aga hetkeks nii mõtlemis- kui ka rääkimisvõime ning totrate omavigadega sisuliselt kinkisime vastasele geimi. Järgmised kolm geimi kuulusid aga väga kindlalt meile, seda ennekõike hea planeeriva servi ja bloki koostöö tulemusena. Lõppseis 3:1 ja edasipääs oli tagatud.

Hetk hingetõmbeks ja praktiliselt kohe tuli otsa mäng Selver Tallinnaga, mis sisuliselt enam midagi ei otsustanud. Alustasime põhikuuikuga Hergo Hansman, Alex Saaremaa, Andre Arak, Markkus Koddala, Randy Suurmann, Devin Põlluste, libero Meris Pärna. Mänginud kaks geimi, särasid tablool viiginumbrid 1:1. Seejärel otsustasid mõlema võistkonna treenerid võimaluse anda ka vähem mänguaega saanud poistele, ning järgmises kahes geimis lülitusid mängu Andreas Junkin, Romet Rohtla ning Kaspar Vider. Kahes väga korraliku tasemega geimis pidime küll tunnistama vastase paremust (viimane 26:28!), kuid saadud kogemus oli hindamatu mõeldes tulevatele U18 mängudele.

Kokkuvõttes sai täidetud mitu eesmärki:
-Põhieesmärk – pääseda karikavõistlusteks esimesse finaalgruppi;
-kõik poisid said korralikult mänguaega;
-saime kinnitust, oleme teinud sammu arengus edasi ja erinevalt eelmisest aastast julgeme unistada ka medalitest!

Karikavõistluste finaal toimub 13.-15. oktoobril Põltsamaal.

Kilbiga tagasi ja uusi lahinguid ootama jäädes, U20 Olerex/Veski Matid.