Olerex/Veski Mati neiud pidid Eesti meistrivõistlustel leppima kuuenda kohaga.

15. apr. 2019

Reedel Viljandis alanud kuni 18-aastaste tütarlaste Eesti meistrivõistluste I finaalturniir lõppes Selver Tallinn Spordikool I esikohaga. Esikolmikusse mahtusid ka Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool ja Võru Spordikool.

6. Olerex/Veski Mati Tartu I 1 3 5:14 5/5

Viljandis toimunud U-18 Eesti meistrivõistlusi alustasid Olerex/Veski Mati Tartu tüdrukud 0:3 kaotusega eeldatava favoriidi Selver Tallinna vastu. Mängus oli meie poolt ka ilusaid hetki, kuid Marily Lassi võimsaid rünnakuid me peatada ei suutnud.

Sellegipoolest läksime järgmist mängu Palusalu SK vastu mängima plaaniga neilt lõpuks revanš võtta. Mäng kulgeski tasavägiselt ja võit jõudis ka nii neljandas kui ka viiendas geimis mõne punkti kaugusele, kuid paraku tuli hilisel õhtutunnil (mäng lõppes 23.30 paiku) vastu võtta 2:3 ja viiendas geimis 13:15 kaotus.
Hoolimata kaotusest oli see mänguliselt kui ka emotsiooni poolest kindlasti üks hooaja parimaid mänge. Võideldi tõesti viimse pallini.

Ei oska öelda, kas kogu võitlusvaim ja emotsioon jäi reedeõhtusesse mängu, kuid laupäeval tuli tunnistada nii Võru spordikooli kui ka spordiklubi Tats 3:0 paremust. Mänguaega said erinevad mängijad, kuid mootorit käima ei õnnestunud saada kellelgi. Õhtu sisustasid tüdrukud nii enda mänguvideode kui ka meeskonna mängu vaatamisega. Nii mõnegi jaoks oli üllatusi enda tegutsemise osas.

Viimaseks päevaks jäänud mäng meie enda jaoks midagi ei otsustanud, küll aga olenes selle tulemusest erinevate võistkondade medali värv. Vastaseks olnud Viljandi spordikooli kindla võidu korral oli neil võimalus tulla hõbedale ning 3:2 võidu puhul pronksile. Meie võtsime eesmärgiks turniir lõpetada positiivse tundega ning võiduga. Punkt punktis kulgenud mängus kaotasime avageimi, kuid suutsime kahe järgmise geimi lõpus eneskindlamad olla ning need võita. Neljandas geimis olime taas paari punkti kaugusel võidust, kuid otsustasime jätta põnevuslahingu viimase vaatuse viiendasse geimi, kus läksime kiirelt 8:3 juhtima ning edu enam käest ei andnud. Võit tulemusega 3:2 (5.geim 15:8) meile.

Seega lõpetasime kogu turniiri 6.kohaga, mis kindlasti on mõnevõrra pettumuseks. Samas võib öelda, et võistkonnana võitsime, ükteise toetamist ja aitamist oli rohkem, kui viimasel ajal erinevate võistkondade esituses kokku. Samuti kindlustasime koha Balti Klubide Karikavõistlustel, mis toimuvad 3.-5.05. Palangal.

Võistkond mängis koosseisus: Karmeli Kaasik, Laura Laas, Laura Kaseorg, Sandra Roos, Lisette Pihor, Marily Simenson-
Plakso, Greteli Vähi, Liisa-Lotta Jürgenson, Kertu Kokk, Ester Arak, Annabel Ilisson ja Karlotta Kattai.