Olerex/Veski Mati Tartu U-20 tüdrukud medalil!

11. veebr. 2020

Eelmisel nädalavahetusel said U-20 tüdrukud taaskord Rakveret külastada. Põhjuseks EVF karikavõistuste finaalturniir. Kui eelmisel korral tulime tagasi neljanda kohaga, siis seekord õnnestus tüdrukutel ennast medalile mängida ning kaela saada pronksised autasud. Tegemist on selle vanuse (2001.a. sündinud ja nooremad) tüdrukute esimese medaliga noorteklassides.

Esimesel päeval läksime kõigepealt vastamisi meile alati kirstunaelaks olnud Palusalu SK tüdrukutega.
Ei olnud ka seekord nende vastu lihtne, just vaimselt, kuid suutsime lõpuks vaimse barjääri ületada ning
tulemuseks 3:1 võit. Seega sai turniir igati ilusa alguse. Päeva teises mängus kohtusime Jõhvi SK-ga, keda eelmisel turniiril õnnestus 3:0 võita. Ka sel korral oli tulemus sama- mänguaega said pea kõik tüdrukud. Geimi algustes ning keskpaigas olime tihtipeale tagaajaja rollis, kuid hea meel on selle üle, et erinevate koosseisudega katsetades suutsime lõpud kenasti enda kasuks kallutada.

Teise päeva varajaseks alguseks oli kohe mäng Selver Tallinna vastu, kes oli turniiri kindel favoriit.
Kuigi kohtumine oli kellaajaliselt sama mõlemale võistkonnale, oli näha, et meil kulus ärkamiseks oluliselt kauem aega. Esimeses ning teises geimis suutsime kohati näidata ilusaid liigutusi, kuid üldmäng jäi liiga uimaseks ning pehmeks. Kolmandas geimis nähtu lisab siiski usku, et ka Selveri vastu on võimalik mängida, kui ise maksimaalselt keskenduda ning rünnakul agressiivsemat mängu näidata ning hingestatumalt kaitses mängida. Tulemus 3:0 Selveri kasuks.
Päeva teiseks vastaseks oli Võru spordikool, kes oli eelneval turniiril osalenud teise finaalgrupi mängudel ning selleks korraks aste kõrgemale sammunud. Vastast seetõttu aga kindlasti alahinnata ei tasunud, seda näitas juba esimene geim, mille napilt 26:24 võitsime. Järgnevad geimid tulid juba pisut lihtsamalt ning meile seega 3:0 mänguvõit.
Teise päeva õhtuks oli medalikoht kindlustatud ja pühapäevane mäng Rakverega otsustas, kellele pronks, kellele hõbe. Kuigi eelmisel turniiril olime Rakveret 3:0 võitnud, oli näha, et Rakvere on sellel turniiril heas hoos- ainukese geimivõidu Selveri vastu said just nemad. Peaaegu kõik meie tüdrukud näitasid mängus võitluslikkust ja tahtmist kuni lõpuni, kuid sel päeval oli Rakvere meist parem. Nende mäng oli oluliselt kiirem, tänu millele jäime hätta nii blokis kui ka kaitses ning nende head servid ja samas ka kindel vastuvõtt said seekord otsustavaks ning tulemus 3:0 Rakverele.

Seega meile seekord pronksmedalid, mis ehk esialgu kohe pärast mängu tekitasid nii treeneril kui tüdrukutel kahetisi tundeid, kuid kokkuvõttes peab kindlasti rahul ja uhke olema ja seda treener kindlasti ka on. Tagatud on pääs Eesti meistrivõistluste finaalturniirile, mis toimub aprilli alguses Tallinnas, võeti esimene medal, võideti vastast, keda varem pole suudetud võita. Samuti suutsid tüdrukud näidata oluliselt võistkondlikumat mängu kui eelneval turniiril, kuid selles osas on kindlasti veel arenguruumi. Näha ja teada on kitsaskohad, millega tegelema peab ja siht Eesti meistrivõistlustel ei saa olla kindlasti madalam kui seekord saavutatud sai. Seega, töötame edasi ja iga väike areng ning kõigi panus on oluline hooaja viimase finaalturniiri mängupilti silmas pidades.

Võistkond mängis koosseisus: Grete Isabel Huik, Helerin Hansman, Triinu-Mai Allingu, Karmeli Kaasik, Laura Laas, Lisette Pihor, Greteli Vähi, Liisa-Lotta Jürgenson, Annabel Ilisson (valiti turniiri parimate mängijate hulka), Anastasia Kukina, Emma Vahelaan ja Lill Kandimaa.