Olerex/Veski Mati U18 poisid Eesti meistrivõistlustel hõbedal!

15. apr. 2019

Pärnus toimunud kuni 18-aastaste poeglaste Eesti meistrivõistluste I finaalturniiril võitis esikoha Selver Tallinn Spordikool I. Olerex/Veski Mati Tartu I saavutas teise ja Spordiklubi Tats Kiili I kolmanda koha.

6. Selver Tallinn Spordikool II  0 0:15 5/5

Turniirile sõites ei olnud treener Argo sugugi kindel, milline saab olema mängupilt ja kuidas võrreldes teistega välja näeme. Meie ühe liidri Kaspar Videri raske jalatrauma tõttu olid kaardid segi ka positsioonide mõttes – 4-5 mängijat pidid olema valmis mängima nii keskel kui nurgas. Turniiri kestel loksusid aga rollid paika ja tulemus polnud sugugi paha.

Turniiri alustasime üsna kindla 3:0 võiduga Võru spordikooli vastu. Veendusime, et korrektselt ja keskendunult mängides saame hakkama küll.
Teine mäng SK Tats Kiiliga algas meie jaoks üsna kurva esimese geimiga. Teises geimis saime juba mängu sisse ja üle kivide ja kändude kulgenud geim õnnestus 29:27 juba enda poole kallutada. Kolmas geim 16:25 kindkalt Tatsile. Neljandat ja viiendat geimi jäid ilmestama Andreas Junkini serviseeriad, tänu millele me üsna turvalise vahe sisse saime ja lõpud kenasti ära kannatasime. Tasuks magus 3:2 võit!

Teist päeva alustasime kohustusliku 3:0 võiduga Selver Tallinn II võistkonna üle. Hea meel on selle üle, et selles mängus sai kõigile mänguaega anda. Õhtul läksime vastamisi turniiri soosiku Selver Tallinn I võistkonnaga. Vastu tuli võtta küll 1:3 kaotus, kuid mängulise poole pealt läks see kohtumine kindlasti positiivse poole peale. Suuutsime igas geimis vastasega 18. punktini kaasas olla, kahjuks puges aga just siis mitmete lihtsate pallide mängimisel põue kõhkluseuss ja kaotasime punkte lihtsana tunduvatest olukordadest.

Viimane mäng Pärnu spordikooli vastu õnnestus võita 3:0 ja nüüd sõltus meie medali värv juba viimasest Selver Tallinna ja SK Tats Kiili omavahelisest mängust. Selver asus 2:0 juhtima, kindlustades endale sellega kuldmedalid. Tats viigistas 2:2 ja mäng läks otsustavasse geimi. SK Tats võidu puhul oleks hõbe nende olnud ja meie pronksil. Meie õnneks seekord nii ei läinud ja 6:0 algedu najal vormistas Selver siiski 3:2 võidu. Hõbe seega meile!

Hõbemedalid said kaela: Meris Pärna, Romet Rohtla, Alex Tobreluts, Matteus Sova, Robin Kahu, Richard Murak, Rene Dapon ja turniiri parimaks tunnistatud Andreas Junkin.

Tänu heale esinemisele pääses Olerex/Veski Mati poiste võistkond ka 3.-5. maini Lätis Kuldigas toimuvale Balti klubide karikaturniirile. See on heaks võimaluseks end proovile panna ka Läti ja Leedu klubide vastu ning ammutamaks rahvusvahelist kogemust.