Olerex/Veski Mati U18 võistkondadele edukaks kujunenud Eesti karikavõistlused Kiilis!

12. nov. 2018

Nädalavahetusel Kiili spordihallis peetud kuni 18-aastaste tütarlaste ja poiste Eesti karikavõistluste I finaalturniiril saavutasid Olerex/ Veski Mati neiud pronksi ja noormehed hõbeda.

Parimad mängijad: Laura Laas ja Andreas Junkin – Olerex/Veski Mati Tartu

Tüdrukute tegemised turniiril võtab kokku treener Kaisa Lüütsepp.

Jään võistlustulemusega igati rahule. Suutsime välja mängida antud hetkel maksimumtulemuse. Kaks võistkonda: Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool, kes saavutas I koha ning Selver Tallinn Spordikool I, kes saavutas II koha, on teistest võistkondadest hetkel veel selgelt üle. Loodetavasti suudab järgmisteks võistlusteks meie võistkond astuda sammu edasi ja tasemevahet kahe esimese võistkonnaga vähendada.

Ülejäänud võistkonnad suutsime alistada ning on hea meel tõdeda, et pingelised geimilõpud suutsime seekord enda kasuks kallutada. Meie võistkonna üheks trumbiks kujunes hea blokk ning episoodiliselt ka serv, mille stabiilsust tuleb siiski veel arendada. Kõige rohkem järele aitamist näen oma rünnaku lahendustes. On vaja mitmekesistada meie lahendusi ning juurde saada rünnaku jõudu ja agressiivsust. Samuti tuleb õppida hindama olukordi, kus olla otsustavamad ning millal jälle vältida oma rünnakuviga.

Võistkond mängis koosseisus: Lisette Pihor, Greteli Vähi, Laura Kaseorg, Triinu-Mai Allingu, Marily Simenson-Plakso, Liisa-Lotta Jürgenson, Annabel Ilisson, Karmeli Kaasik, Sandra Roos, Kertu Kokk, Ester Arak ning turniiri parima mängija tiitli saanud Laura Laas.

Poiste tegemised turniiril võtab kokku treener Argo Meresaar.

Nädal enne turniiri olid poiste võistkonnas üleval mitmed murekohad – Alex Tobreluts oli viirushaigusega maas, Andreas Junkini põlvest käis nädala alguse treeningul läbi ohtlik krõks, kokkumäng seetõttu üsna minimaalne. Mõtlemisainet jagus.

Turniiri esimene mäng Võru spordikooli vastu oli meie jaoks sobiv, kuna saime end lahti mängida, Alex Tobrelutsule veel veidi taastumisaega anda (libero kohal mängis Hendrik Leis) ning nappi kokkumängu lihvida. Tasuks 3:1 võit (lõime 19 ässa!).
Turniiri teine mäng SK Tats vastu oli üks kahest, kuhu me ei läinud vastu favoriitidena ja keda oli kangesti tahtmine võita. Esimesed kaks geimi meile võrdse tulemusega 25:18. Kuna olime vastase mänguplaani üsna hästi lahti hammustanud, pidi Raigo Tatrik midagi muutma ja läks kolmandasse geimi kahe sidemängija formatsiooniga. Muudatus töötas ja järgmised kaks geimi vastavalt 25:23 ja 25:17 vastasele. Viiendas geimis oli meie kord teha väike vangerdus – muidu tsoonist 4 alustanud Andreas Junkin alustas nüüd hoopis servimist. Tänu Andrease suurepärastele servidele ja 6:0 algedule me enam vastast ohtlikkusse lähedusse ei lasknud ja 15:6 võit viiendas geimis tähendas väikest eneseületust ja 3:2 võitu! (Kaspar Vider 25p, Andreas Junkin 25p)
Teise päeva esimene mäng Selver Tallinn SK I võistkonna vastu. 0:3 kaotus (22:25; 27:29; 13:25), aga treener Argo jäi mänguga rahule. Suutsime kaks esimest geimi mängida kui võrdne võrdsega. Lõime riskeerivat servi ja tegime seejuures vaid 5 viga, mängisime kannatlikult ja targalt, kuid geimi lõppudes jäi veidi puudu külmast peast. Juba meistriliigas mehetegusid tegev Marx Aru lajatas nii mõnigi kord üle meie kahese bloki, kuid treeneri nõudmisele kõrgemale hüpata meie poisid ei allunud .
Mäng Selver II vastu oli veidi eelmise mängu peegelpilt. Vastased olid kuni geimide lõpufaasini mängus, kuid veidi suurem enesekindlus kallutas kõik geimilõpud meie poole. Kogu võistkond oli üsna hädas rünnakuga, kuid kolme geimi peale löödud 23! ässpallingut aitas siiski kohustusliku 3:0 võiduni!
Viimane mäng Pärnu vastu kujunes oodatust lihtsamaks, kuna vastasel oli eelneval päeval saanud mitu mängijat vigastada ja meie vastu mängitas treener Toomas Jasmin rohkem varumehi. Tasuks 3:0 võit.
Oma töö tehtud, sõltus edasine medali värv Tats – Selver I mängust. Selver I võitis selle 3:2 ning 4 võiduga olime seekord saavutanud hinnatava hõbemedali.

Võistkond mängis koosseisus: Kaspar Vider, Romet Rohtla, Meris Pärna, Alex Tobreluts, Richard Murak, Matteus Sova, Hendrik Leis, Rene Dapon ja turniiri parimaks tunnistatud Andreas Junkin.