Olerex/Veski Mati Tartu neiud naasid U20 EVF’i karikavõistlustelt esikohaga!

12. veebr. 2018

Nädalavahetusel Võrus toimunud kuni 20-aastaste neidude EVF karikavõistluste I finaalturniirilt tõid esikoha koju meie Olerex/Veski Mati tüdrukud.

Tüdrukute treenerid võtsid pika turniiri kokku järgmiselt:

“U20 neidude hooaja teine võistlus Võrus pakkus meile võrdseid vastasseise, pikki pallivahetusi, ilusaid võite ja pinget kuni viimase mänguni välja. Oktoobris toimunud Eesti karikavõistlustest oli möödunud 4 pikka kuud ja kõik võistkonnad olid arengus teinud oodatult sammu edasi. Meie võistluste eelne mängupilt oli olnud tõusude ja mõõnadega, kontrollmängude järgi võis oodata sõna otseses mõttes kõike.

Avamängus läksime vastamisi Võru tüdrukutega, kellega eelmine kord olime närvilises mängus madistanud viis geimi. Seekord suutsime vastast tugeva serviga suruda ja olime kindlamad igas elemendis, tasuks kindel 3-0 võit. Reede õhtul mängisime Tähe tüdrukutega, kelle vastu saime proovida ka kaotusseisust võitlemist. Kõik geimid olid pingelised ja võitluslikud, kuid positiivse märgina suutsime olla otsustavate punktide mängimisel vastasest kindlamad ning kõik geimilõpud enda kasuks kallutada.

Teise võistluspäeva esimene mäng viis meid kokku Palusalu tüdrukutega, kel oli avapäevast samuti ette näidata kaks võitu. Mäng oli meie turniiri esitustest kõige rabedam, samuti ei suutnud me kinni pidada ette antud mänguplaanist, mis tõi endaga kaasa närvilisi eksimusi. Õnneks suutsime peale kaotatud avageimi järgmised kolm geimi siiski võita. Laupäeva teises mängus ootas meid Selver, kes Tallinnas toimunud Eesti karikavõistlustel oli seljatanud kõik vastased. Selveriga suutsime mängida agressiivselt ja suruda vastast palju nii servi kui ka blokiga. Mängisime enda turniiri parima mängu ja hoolimata taas kaotatud avageimist, domineerisime kolmes järgnevas.

Turniiri viimane mäng Tatsi tüdrukutega otsustas karikavõitja. Kuna Tats oli saanud 2-3 kaotuse Palusalult, siis oli meil turniiri võiduks vaja kahte geimi. Esimene geim kujuneski võtmegeimiks, kui suutsime välja tulla 19:23 kaotusseisust ja geim võita 25:23. Teises geimis kontrollisime mängu juba algusest peale ning võitsime selle kindlalt 25:15. Edasises vahetuste virvarris võitsime mängu lõpuks 3-1. Meie parimaks mängijaks turniiril tunnistati Kertu Kollo, kuid väljakul andsid võistkonna edusse oma panuse kõik tüdrukud.

Kokkuvõttes olime väga tublid ja näitasime, et suudame ennast otsustavatel hetkedel mobiliseerida. Võrreldes eelmise võistlusega saime palju rohkem blokke, kindlasti oli meie palling ohtlikum ja ründavam. Võistkonna selgeks rünnakuliidriks on kerkinud Jade Šadeiko, tagaliinis saame palju toetuda Siiri Mari Sikule. Lisaks mängulistele elementidele meeldis ka emotsionaalsus ja võistkondlik käitumine väljakul. Ilusat turniiri jäävad varjutama 2 hüppeliigese vigastust, mis loodetavasti ei ole väga tõsised. Eesti meistrivõistlusteni kodusaalis on jäänud 7 nädalat ning kindlasti saame enda mängupilti veel palju paremaks ja stabiilsemaks lihvida. Üheks kitsaskohaks on meil jätkuvalt üldine platsimäng ja ebastandardsete pallide täpne suunamine. Tööd tuleb teha mängu lugemisega ja vastase tegevuse etteaimamisega”.

Võistkonnas mängisid: Siiri Mari Sikk, Ethel Uibo, Katariina Vengerfeldt, Getter-Marion Kiljak, Grete Isabel Huik, Kertu Kollo, Helerin Hansman, Laura Laas, Janely Simenson-Plakso, Jade Šadeiko ja Helen Hunt. Treenerid Liina ja Kristjan Kais