Olerex/Veski Mati Tartu neiud tulid U20 vanuseklassi Eesti meistriks

4. apr. 2018

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tartus U20 neidude hooaja tähtsaimad võistlused, Eesti meistrivõistlused. Kuna mängisime kodus ja veebruaris toimunud Eesti Võrkpalli Liidu karikavõistlustelt naasime esikohaga, oli õlgadel tunda kerget favoriidikoormat. Meie võistluste eelne mängupilt oli noortele omaselt tõusude ja mõõnadega, positiivsena olid kõik mängijad terved, heas füüsilises vormis ja tahtmist täis.

6. Spordiklubi Tats Kiili  5:15 5/5

Avamängus läksime vastamisi Võru tüdrukutega, keda eelnevatel turniiridel olime võitnud 3-2 ja 3-0. Võru ei saanud seekord meie vastu oma õiget mängu käima ja domineerisime kõikides geimides, tasuks kindel 3-0 võit. Reede õhtul mängisime Palusalu tüdrukutega, keda varasemalt olime kahel korral suutnud võita 3-1. Seekord oli kahes viimases geimis samuti palju „pusimist“, aga suutsime geimi lõppudes enda paremuse maksma panna. See tähendas avapäeva lõpuks kahte 3-0 võitu.

Teise võistluspäeva esimene mäng viis meid vastamisi peamise konkurendi Tallinna Selveriga. Eelnevast hooajast oli meil mõlemal ette näidata üks võidukarikas, oli aeg ristata mõõgad tugevama selgitamiseks. Mäng kujuneski tõeliseks trilleriks, kus kumbki võistkond ei tahtnud grammigi järgi anda. Pärast nappi avageimi kaotust suutsime teise ja kolmanda geimi üsna soliidse eduga võita. Neljanda geimi lõpp kulges punkt punktis ja suutsime päästa mitu geimpalli. Korra saime proovida ka matšpalli, kuid enda pehme rünnak ja vastase agressiivsem tegevus viis mängu lõpuks otsustavasse viiendasse geimi. Viienda geimi alguses jäime kohe tagaajaja rolli ja pooled vahetasime 5-8 kaotusseisust. Õnneks oli sealt edasi meil sisu rohkem ja suutsime vastased kinni püüda ning geimilõpu enda kasuks pöörata. Kertu Kollo serviäss ja Jade Šadeiko kaks pommlööki lõpetasid geimi 15-12! Laupäeva õhtune mäng Tähe vastu oli vast turniiri kõige kergem. Suutsime vastase nõrgad asetused hästi ära kasutada ja saime igas geimis sisse soliidse eduseisu, tagajärjeks kindel 3-0 võit.

Turniiri viimane mäng oli seni kõik kohtumised kaotanud Tatsi tüdrukutega. Kuna Võru oli hommikuses põnevusmängus Selverit 3-2 võitnud, oli meil selleks hetkeks juba meistritiitel käes! Hoolimata pingevabast olukorrast suutsime esimeses geimis korralikult „väristada“ ja kaotasime geimi sisuliselt ilma võitluseta. Et kodupubliku ees turniiri mitte kaotusega lõpetada, tegime kahe geimi vahel häälestuses korraliku „restardi“ ja mäng hakkas geim geimilt järjest ilusamaks muutuma. Kolmandast geimist alates said mänguaega ka need, kes vähem mänguaega olid saanud. Meie parimaks mängijaks turniiril tunnistati Helen Hunt, kuid väljakul ja väljaku kõrval andsid võistkonna edusse oma panuse kõik tüdrukud.

Kokkuvõttes olime väga tublid ja näitasime, et suudame ennast otsustavatel hetkedel mobiliseerida. Meil on Eesti võistkondadest tugevaim blokk, meie mitteametlik blokikuninganna Janely Simenson-Plakso tõi igas mängus üksi juba 8-10 puhast blokipunkti. Serviga me see turniir nii palju punkte ei saanud kui varasemalt, küll aga olime suure arenguhüppe teinud raskete ja ebastandardsete pallide täpsel suunamisel.

Vaadates tagasi selle aastakäigu tegemistele noorteklassides, siis võitsime U16, U18 ja U20 vanuseklassi meistritiitlid, kolm erinevat karikavõistlust ja kolmel korral olime karikavõistlustel teised. Muljetavaldav on, et teisest kohast allapoole me tiitlivõistlustel kordagi ei langenud. See näitab, et tüdrukutel on lisaks headele mänguoskustele ka väga hea närvikava. Kindlasti leiavad paljud meie kasvandikud loogilise jätkuna tee Tartu Ülikool/Eedeni naiskonda.

Võistkonnas mängisid: Siiri Mari Sikk, Ethel Uibo, Katariina Vengerfeldt, Getter-Marion Kiljak, Grete Isabel Huik, Kertu Kollo, Helerin Hansman, Laura Laas, Janely Simenson-Plakso, Marily Simenson-Plakso, Jade Šadeiko, Iris-Maria Rohelpuu ja Helen Hunt. Treenerid Liina ja Kristjan Kais

Pildigalerii Olerex/Veski Mati ja Selver Tallinna põnevuslahingust on nähtav siin.