Olerex/Veski Mati U18 poisid pidid tunnistama Rakvere paremust

6. okt. 2017

Tsooniturniiri ametlikke tulemusi pole veel avalikustatud, kuid treeneri hinnangul saame väikse tagasivaate turniirle teha.

Pühapäeval, 1. oktoobril, mängisid Olerex/Veski Mati Tartu U18 poisid karikavõistluste tsooniturniiri Rakveres, vastasteks kohalik spordikool ja Narva SK Energia.

Kohe esimeses mängus tuli vastamisi minna soosiku Rakverega. Poistele sai enne mängu rõhutatud, et mäng algab esimesest punktist, sisse elamise aega nendes mängudes pole ja emotsioonid on vaja kohe valla lasta.

Mäng algaski esimesest punktist, aga kahjuks teise geimi esimesest punktist! Rakvere hoidis servivigade arvu minimaalsena, ülejäänud tegime juba ise ja 8:25 märkis ülikiiret geimilõppu. Teises geimis oli mängu seisuni 18:18. Otsustavatel momentidel jäime liigselt lootma “naabrimehe” peale ja mitmed üsna lihtsad pallid maandusid meie väljakupoolele. Kolmandas geimis spurtis Rakvere kiirelt ette ja tagaajamine polnud seekord meile jõukohane. 0:3 meie poolt vaadatuna ja Rakvere oli alagrupist võitjana edasi.

Kuna kõik alagruppide teise koha omanikud teise tugevusgruppi ei pääse (kuue alagrupi peale viis teist kohta), pidime väga tõsiselt võtma ka teist mängu eeldatavalt nõrgema Narva vastu. Poisid said sellega kenasti hakkama, 25:8, 25:15 ja 25:12 märkis korrektselt tehtud tööd. Seejuures said kõik mänguaega.

Kokkuvõtteks, Rakvere oli meist seekord lihtsalt parem ja vääris esimesena edasipääsu. Kindlasti on aga edasisteks eesmärkideks pääsemine kuue parima sekka. See pole sugugi utoopiline unistus, kuna hea alagrupi tõttu jõudis sinna näiteks  Võru, keda kevadel Eesti meistrivõistlustel olime võitnud.

U18 karikavõistluste teise tugevusgrupi mängud toimuvad suure tõenäosusega 11.-12. novembril Saaremaal.

Rakveres käisid kaasas: Andreas Junkin, Kaspar Vider, Meris Pärna, Raigo Jürisoo, Romet Rohtla, Sander Lepp, Alex Tobreluts, Hendrik Leis, Hendrik Kõrge, Karl Martin Puna ja poisse juhendab Argo Meresaar