Olerex/Veski Mati U18 tüdrukud läbisid koduse tsooni puhtalt ja pääsesesid Tartus toimuvale EMV finaalturniirile

26. märts 2018

Olerex/Veski Mati U-18 tüdrukud mängisid nädalavahetusel Tartus Eesti meistrivõistluste tsooniturniiril pääsu eest I finaalgruppi kuue tugevama võistkonna hulka.

Kahepäevasel turniiril tuli vastamisi minna võistkondadega, kellega olime sel hooajal vähemalt korra kohtunud, seega mingisugune pilt konkurentidest oli olemas. Küll aga oli meie viimasest võistlusmängust möödas pea paar kuud, seega pilt enda mängust oli pisut ebaselge.

Esimeses mängus paistis ka teravalt silma, et olime krampis ja mängupaus andis tunda, kaotasime Selver Tallinn Audentese I võistkonnale esimese
geimi, kuid suutsime oma vigu vähendades olukorda parandada ning mängu enda kasuks pöörata ning turniirile edukas algus 3:1 võiduga oli tehtud.

Teises mängus tugeva Narva SK Energia võistkonna vastu saime oma servi kodusaalis lõpuks tööle ja tänu sellele ning geimi lõppudes tehtud heale kaitsetööle lõpetasime esimese päeva kahe 3:1 võiduga.

Pühapäevaseks mänguks oli selge, et oleme edasi pääsenud esimesse finaalgruppi ning võisime kohtumisele Pärnu SK I vastu minna üsna pingevabalt. Esimene geim seda taaskord tänu headele servidele ka oli. Teises geimis lasid tüdrukud pisut jala sirgu ning tuli vastu võtta kaotus. Järgnevates geimides olime enamjaolt liidri rollis, oli ilusaid rünnakuid ja ennastsalgavaid kaitsepalle, kuid ka hetki, kus kadus keskendumine ja mängisime rohkem iseenda vastu. Mängu võiduks sellest aga piisas.

Turniiri saldoks jäi kolm 3:1 võitu ning esimene koht tsoonis. Seega saame valmistuda finaalturniiriks, mis toimub kodusaalis Tartu Turu 8 spordihoones 20.-22.04.

Kokkuvõtteks võib öelda, et mängisime tõusvas joones, kuid parandamisruumi jagub. Sellegi poolest usun, et tüdrukud said piisavalt motivatsiooni, et aasta viimaseks ja kõige tähtsamaks turniiriks eesmärgiks võtta ja see hooaja eelnevate turniiride võrdluses kõige edukamalt lõpetada.

Võistkond mängis koosseisus: Grete Isabel Huik, Evelyn Nicole Milani, Helerin Hansman, Triinu-Mai Allingu, Laura Laas, Sandra Roos, Lisette Pihor, Marily Simenson-Plakso ja Greteli Vähi.