Poistele pronks Swedbank karikavõistlustelt

26. jaan. 2022

Nädalavahetusel TalTechi spordihoones toimunud U20 vanuseklassi poiste Swedbank karikavõistlustel saavutasid Olerex Tartu noormehed pronksmedalid.

Kõik kolm võistluspäeva olid meie jaoks väga eriilmelised.

Esimesel päeval sai treener Argo üsna rahulikult pingilt mänge jälgida.

Kui 3:0 mängus Rakvere vastu olid ka mõned ärevamad hetked, siis õhtune kohtumine Võruga möödus täielikult meie dikteerimisel.

Teise päeva märksõnadeks võiksid olla lihtsad vead ja geimilõpud.

Sel päeval tuli kokku minna kahe favoriidi Selver Tallinn spordikooli ja SK Tats Rae võistkondadega. Treener Argol pole mängijatele etteheiteid, sest mängiti ja võideldi tublilt, nii palju kui oskused võimaldasid ja vastased lubasid. Samas tekitasid meelehärmi mitmed realiseerimata geimilõpud, kus domineerides ja korduvalt juhtides ei osanud me i-le punkti panna. Nagu ütles peale mängu ka Selver Tallinna peatreener Marko Vantsi, olid võistkonnad üsna võrdsed, kuid geimilõppudes oli Tallinna poistel kübeke rohkem enesekindlust ja sellest piisas võidu enda poole kallutamisest. Numbriliselt olid kaotused Selver Tallinnale 1:3 ja SK Tats Raele 0:3.

Närviline ja hõrenenud ridadega viimane päev.

Viimasel päeva kohtumine Neemeco Gerados Toys/Kohila vald võistkonnaga pidi selgitama pronksmedalite saatuse. Hommik algas teatega Martin ja Markus Tamme eemalejäämisega mängust – kimbutama olid pääsenud haigused. Pidime olemasolevate jõududega hakkama saama.

Mängu kestel varieeris treener Argo päris mitmel kombel asetustega, erinevad mängijad pidid mängima erinevaid positsioone. Kõik ikka selleks, et hõredaks jäänud võistkonnast parim välja pigistada. Hoolimata keerulisest asjade käigust suutsime mängu siiski võidusadamasse tüürida – 3:1 ja miinimumeesmärk, medal, oli sellega saavutatud.

Nüüd ootavad poisse taaskord ees meeste esiliiga mängud. Püüame allesjäänud poole hooajaga enesekindlust ja kogemusi juurde saada, et kevadistel U20 Eesti meistrivõistlustel juba kirkamaid medaleid püüda!

Võistkonnas mängisid: Kaspar Vider, Rasmus Kivari, Ron Rudolf Teesaar, Rene Dapon, Martin Elias Tamm, Markus Andreas Tamm, Robin Kahu, Kristjan Unt, Kerdo Jürisoo ja turniiri parimaks mängijaks tunnistatud Richard Murak. Treener Argo Meresaar.