Pronksised U-18 poisid

10. nov. 2019

U18 vanuseklassi noormehed selgitasid 8.-10. novembril Võrus välja  2019. aasta karikavõitjad. Lisaks Olerex/Veski Mati Tartu võistkonnale olid võistlustules Neemeco/Gerardos Toys Kohila vald, Selver Tallinn, SK Tats Kiili, Võru spordikool ja Saaremaa spordikool.

Alustasime turniiri 3:1 võiduga Võru spordikooli üle. Mäng oli turniiri algusele omaselt krobeline, kuid hoolimata avageimi kaotusest kuulus lõpuks üsna kindlalt meile. Õhtune mäng Saaremaaga kujunes aga juba tõsisemaks proovikiviks. 3:2 võidumängus näitas häid liidriomadusi Richard Murak, kes meid ikka ja jälle rasketest seisudest üle aitas ja lõpuks ka võiduni tüüris.

Teise päeva mängud Selver Tallinna ja SK Tats Kiiliga võib liigitada üsna ühesugusteks. Suutsime alguses küll vastastega sammu pidada, kuid mida mäng edasi, seda enam hakksid lonkama nii servi vastuvõtt kui ka väsima pea. Kuna kahe mängu vahel oli vaid 2 tundi, mõjutas meie esinemist kindlasti ka vähene taastumisaeg. SK Tatsiga tulemus 1:3, Selver Tallinnaga 0:3.

Viimasel päeval vajasime pronksi kindlustamiseks võitu Kohila üle ja saime sellega ka kenasti hakkama – 3:0 võit! Selles mängus said veidi enam mänguaega ka muidu U16 vanuseklassis pallivad poisid.

Kokkuvõttes võib turniiriga rahule jääda, medal oli eesmärk ja see sai täidetud. Poistega sai räägitud ka tulevikust – mida teha, et esimestele võistkondadele lähemale saada ja kuidas ka järgmistel turniiridel väga ilusat mängu näidanud Saaremaaga hakkama saada. Lisamotivatsiooni edaspidiseks andsid kindlasti ka sama vanuseklassi tüdrukud, kes hõbemedalitega Viljandist naasesid ja meil „võileibasid” tegema soovitasid minna.

Võrus võitlesid: Rene Dapon, Robin Kahu, Ron Rudolf Teesaar, Hendrik Tammemägi, Matteus Sova, Kerdo Jürisoo, Evert Vaher, Timo Raidoja, Erik Paris, Kristjan Unt ning turniiri parimaks tunnistatud Richard Murak. Poisid valmistas turniiriks ette treener Argo Meresaar.

Turniiri parimate mängijate hulka valitud Richard Murak

Juba järgmisel nädalavahetusel mängivad U20 vanuseklassi poisid ja tüdrukud sama turniiri Rakveres. Kes soovib, tuleb kohale, kelle jaoks jääb kaugeks, vaatab live-score ja otseülekandeid.

Kõik tulemused ja paremusjärjestus siin: http://www.volley.ee/kaotuseta-jaanud-tatsi-poeglapsed-tulid-eesti-karikavoitjaks