Raske nädalavahetsue järel hoiame kolmandat kohta

28. nov. 2016

TÜ/Eeden pidas nädalavahetsuel kaks väga rasket kohtumist. Laupäeval kohtuti võõrsil tabeliliidri Kohila VK/E-Service-ga, kelle vastu tehti ilus algus ja domineeriti esimese geimi kulgu, kuid seejärel tuli võrustajatel ridamisi õnnestumisi servijoone tagant ning võeti 26:24 geimivõit. Seejärel domineeriski juba mängude kulgu pigem Kohila ning vaatamata sellele, et suutsime kolmanda geimi võita, kuulus kogu mäng 3:1 Kohilale.  Tartlannade poolt tegid väga hea mängu Laura Reiter ja Ingrid Kiisk tuues vastavalt 16 ja 14 punkti.

Pärast pikaks veninud päeva, tuli pühapäeval suunduda Jelgavasse. Kohtumine lätlaste vastu kujunes tõeliseks thrilleriks. Kaotasime esimese maratongeimi 27:29 ning järgmise 20:25, kuid seejärel suutsime kodus saalis imelist kaitsemängu näidanud võõrustajad oma korda kahes järjestikuses geimis 25:22 alistada. Otsustav lõppvaatus kuulus siiski külalistele. Vapra võitluse eest naiskonnale 1 punkt tabelisse, mis hooaja lõpu poole võib veel äärmiselt vajalikuks kujuneda. 0:2 kaotusseisust vapralt edasi võitlemise eest saab kiita kõiki mängijaid, kes üksteist toetasid ja usku ei kaotanud.

Peatreener Andrei Ojamets ootas nädalavahetuselt pisut suuremat punktisaaki ja paremat tulemust, kuid tuleb tunnustada ka vastaseid. Kohila näitas, et kogemuste toel on nad geimi lõpufaasis kindlamad, kui ei keegi teine ning Jelgava näitas, mis puust nad tegelikult on ja kindlasti ronivad nad tabelireal vaikselt ülespoole.

Sel nädalal ootab TÜ/Eedenit tihe mängugraafik, sest 1. Detsembril kohtutakse Eesti meistrivõistluste kohtumises võõrsil Audentes/Noortekoondisega, 3. Ja 4. Detsembril võõrustatakse kodusaalis vastavalt TK Kaunas-ASU ja Alytus Prekyba-Parama naiskondi. Need kohtumised lõpetavad ka esimese mängude vooru.