Salva Tartu tüdrukute ja poiste U16 võistkonnad tegid hooaja parima turniiri

17. mai 2016

Salva Tartu U-16 tüdrukute I võistkond tegi selle hooaja parima turniiri ja saavutas Eesti meistrivõistluste finaalturniiril väga hea viienda koha.

Salva Tartu U16 poisid lõpetasid hooaja Hiiumaal võites Eesti meistrivõistluste teise tugevusgrupi turniiri ja saavutasid sellega üldarvestuses 9.koha.

Tüdrukule saldoks jäi neli võitu ja kolm kaotust. Turniiril olid kõige edukamad Rakvere tütarlapsed, kes võitsid kõik mängud, teiseks tuli Selveri võistkond, kes pidi tunnistama vaid Rakvere paremust.

Salva tüdrukud kogusid võrdselt 4 võitu ja 11 punkti nii Palusalu SK kui ka Jõhvi SK võistkondadega, kuid pisut kehvem geimide suhe asetas Tartu neiud eelnimetatute järel viiendale positsioonile.

Turniir kulges meie jaoks tõusvas suunas, kui avapäeval kahele kaotatud kohtumisele suutsime teisel päeval lisada 2:1 võidu tugeva Narva võistkonna üle ning samuti tulemusega 2:1 võita eelmise turniiri parimat- Jõhvi SK neiusid. Peale kahte kolmegeimilist lahingut päeva viimaseks mänguks kahjuks enam jaksu ei olnud ja kaotasime selle Palusalu SK-le 0:2.
Kolmandaks päevaks olime kogunud küllaga enesekindlust ja võitsime Pärnu SK I ja Pärnu SK II võistkonda kindlalt tulemusega 2:0.

Treener Jaanika Jakobson: ” Olen kokkuvõttes tüdrukutega väga rahul ja loodan, et nad said mängudest eneseusku edaspidiseks.
Pisut kahju on esimese päeva kohtumistest, kus tüdrukud mängu päris käima ei saanudki. Ilmselt oli oma osa sel hooajal esmakordselt esimeses finaalgrupis osalemisel ja mõni päev enne turniiri tabanud suuremal ehmatusel- õnnetult vigastas Laura Laas oma sõrme ja ei saanud võistkonda oma tugevate löökide ja kõrge blokiga aidata ja oli sunnitud kaasa elama pingilt.

Seda uhkem olen tüdrukute esituste üle järgnevatel päevadel, kui nad suutsid ennast kokku võtta ja näidata hooaja parimaid esitusi. Väga ilus lõpp pikale ja keerulisele hooajale! ”

Võistkond mängis koosseisus: Grete Isabel Huik, Evelyn Nicole Milani, Helerin Hansman, Stella-Maria Samm, Triinu-Mai Allingu, Kadri Nazarov, Laura Laas ja Marily Simenson-Plakso.