Salva/Kaarsilla Tartu U16 tüdrukud olid koduturniiril võitmatud!

21. veebr. 2017

Nädalavahetusel toimus Turu spordihoones U-16 vanuseklassi tütarlaste EVF karikavõistluste finaalturniir, kus Salva/Kaarsilla Tartu tüdrukud mängisid II finaalgrupis.

Kahe päeva jooksul pidasid tüdrukud 6 kohtumist: 3 laupäeval ja 3 pühapäeval. Kuna tase oli väga ühtlane, siis jõudmaks kahe parima hulka, pidime näitama kindlat mängu.

Kahepäevast turniiri alustasid tüdrukud 2:0 võiduga VK Täht üle. Mäng algas vigaderohkelt, mõlemalt poolt eksiti palju serviga. Kokkuvõttes saime oma mängu õige pisut paremini käima kui vastased ja kallutasime geimilõpud enda kasuks.
Teises mängus kohtusime Selver Tallinn SK-ga, kelle vastu olime pärast teise geimi kaotust taaskord raskes seisus, kuid võitluslik mäng tõi siiski 2:1 võidu Tartu tüdrukutele.

Päeva viimases mängus läksime vastamisi Narva SK-ga. Taaskord tegime oma elu keeruliseks ja kaotasime mängu esimese geimi üsna kindlalt. Teises geimis saime mänguhoo sisse, tasuks 25:23 geimivõit. Kolmandas geimis suutsime algul oma heade servidega 6:0 edu sisse mängida, kuid lasime vastasel mängu tagasi tulla ning peagi terendasid tablool 9:9 viiginumbrid. Edasi läks mäng punkt-punktis, kuid päris viimaste punktide eest võitles kogu Tartu võistkond ja väga emotsionaalne ja raske võit oli meie 2:1 ja 15:12.

Pühapäevaseks avamänguks oli kohtumine äsja tsooniturniiril seljatatud Keila VK-ga. Ka seekord saime nende vastu kindla 2:0 võidu ja päeva hea tunde ja meeleoluga alustada.
Järgmiseks vastaseks oli turniiril häid esitusi näidanud Saaremaa SK. Äärmiselt pingeliselt kulgenud avageim lõppes meie kasuks 31:29. Teises geimis vastased enam nii suurt vastupanu ei osutanud ja see lõppes tulemusega 25:16, ning mäng meile 2:0.
Viimaseks vastaseks oli turniiril vaid võite tunnistanud Viljandi SK. Esimeses geimis suutsime võrdselt ja võitluslikult mängida kuni lõpupunktideni, kuid siis olid vastased kindlamad ja kallutasid geimi 25:22 enda kasuks. Tüdrukud olid pika ja väsitava turniiri lõpus siiski võitlusvaimu täis ning teine geim 25:14 meile. Kolmas geim mängiti taaskord väga tasavägiselt, kuid usun, et eelnevad enda kasuks kallutatud kolmegeimised mängud sisendasid tüdrukutele piisavalt enesekindlust ja usku, et võtta geimivõit 15:12 ning mäng 2:1.

Seega suutsime turniiril kõik mängud võita ning saame aprilli lõpus Eesti meistrivõistluste tsooniturniiril võidelda pääsu eest mängimaks taas esimeses finaalgrupis.

Võistkond mängis koosseisus: Nanette Christine Andersson, Triinu-Mai Allingu, Laura Laas, Laura Kaseorg, Lisette Pihor, Marily Simenson-Plakso, Liisa-Lotta Jürgenson, Sirli Anier ja Laura Kinter.