Salva/Kaarsilla Tartu U-18 tüdrukud mängisid Balti klubide meistrivõistluste finaalis

3. mai 2017

Nädalavahetusel toimusid Lätis Kuldigas kuni 18-aastaste (sündinud 2000 ja nooremad) tütarlaste Baltimaade spordikoolide ja -klubide meistrivõistlused, millest võtsid osa 12 võistkonda – igast Balti riigist neli. Parima Eesti võistkonnana jõudis Salva/Kaarsilla Tartu finaali, Spordiklubi Tats Tallinn saavutas pronksmedali.

Treener Jaanika Jakobson võtab tüdrukute eduka turniiri kokku järgmiselt: “Alagrupis kohtusime Leedu esimese ja kolmanda võistkonnaga ning Läti neljanda asetusega. Esimeses mängus läks meil üksteisega ja vastasega harjumiseks pisut aega, kuid suutsime selle siiski enda kasuks kallutada ja 3:2 võita. Teised kohtumised alagrupis olid tasavägised, kuid tüdrukud näitasid juba kindlamat mängu ja mõlemad lõppesid meie jaoks võidukalt tulemusega 3:0. Seega võitsime alagrupi ja jõudsime poolfinaali, kus vastaseks oli meie jaoks teada-tuntud kodune vastane SK Tats, kes oli poolfinaali jõudnud parima teise koha võistkonnana. Poolfinaal kulges suurte tõusude ja mõõnadega mõlema võistkonna jaoks, kus viimane sõna jäi siiski meile ja finaali pääsesime 3:2 võiduga. Finaalmängus läksime vastamisi Läti parimate- Daugavpilsi tüdrukutega. Esimeses geimis näitasid Tartu tüdrukud head ja võitluslikku mängu, tasuks geimivõit. Teisest geimist alates said vastased oma servi tööle ja selle vastu meil rohtu ei olnud ning pidime tunnistama vastaste 1:3 paremust.”

Sellegi poolest võib turniiriga rahule jääda, saime palju häid mänge ja valmistuda järgmisel nädalavahetusel toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks.

Võistkond mängis koosseisus: Siiri Mari Sikk, Krislin Elis Varul, Jade Šadeiko, Katariina Vengerfeldt, Ethel Uibo, Grete Isabel Huik, Evelyn Nicole Milani, Helerin Hansman, Triinu-Mai Allingu, Laura Laas ja Marily Simenson-Plakso.

Eesti võistkondade parimad mängijad: Krislin Elis Varul (Salva/Kaarsilla Tartu), Johanna Maar (Spordiklubi Tats Tallinn), Marianne Ojasalu (Rakvere Spordikool) ja Annika Holland (Pärnu Spordikool).