Salva/Kaarsilla Tartu U16 poisid EVF karikavõistlustel Pärnus

20. veebr. 2017

Sel nädalavahetusel osales SALVA/Kaarsilla Tartu  U16 poiste võistkond Pärnus toimunud EVF karikavõistlustel Pärnus.
Medalit oli veel palju tahta, aga eesmärgiks oli eelmiste võistluste esimesele neljale kõvemini kuklasse hingata. Osaliselt see ka õnnestus, samas jäid hinge kriipima mõned surmkindlad kasutamata jäänud võimalused.

Avamängus SK Tatsiga suutsime sammu pidada esimese geimi seisuni 17:18. Siis läks vastastel servima (turniiri parimaks tunnistatud) Rasmus Meius ning lajatas meile 7 ässa järjest! Teises geimis me enam korralikult järje peale ei saanud ja 0:2 kaotus oli tõsiasi.

Mäng Pärnuga oli mõlemalt poolelt kui Ameerika mäed. Esimene geim 25:14 vastasele, teine sama tulemusega meile. Kolmas ja otsustav geim oli tõeline thriller, kus kumbki võistkond ei pääsenud pikalt ette. Pooled vahetati seisul 8:7. Just peale poolte vahetust hakkasid mõlemad võistkonnad tegema noortele iseloomulikke vigasid – ei saadud servi üle, hakati ette jääma auti lendavatele pallidele jne. Meie suutsime neid kahjuks paari võrra enam teha ja vastu tuli võtta 14:16 kaotus. See mäng oli meie poolt üks emotsionaalsemaid ja võitluslikumaid, sest lõpuvile kõlades olid nii mõnedki poisid pisarais ja tõsiselt löödud. Võrreldes eelmise turniiriga oli üks lisageim Pärnult võetud, kuid sel hetkel ihanuks süda enamat – võitu!

Teise päeva avamäng ei valmistanud meile raskusi ja Selver Tallinn Audentes alistati kindlalt 2:0.
Sama päeva teine mäng Selver Tallinn SK võistkonnaga kujunes aga taaskord traagiliseks, kuna avageimi 23:19 eduseisult ei suutnud me enam servi kätte saada ning palle maha lüüa ning 24:26 avageimi kaotusele järgnes juba kiirem teise geimi kaotus.

Õhtuses mängus Võru SK vastu polnud meil erilisi variante ja 0:2 kaotus.
Viimane päev oli meie poolt vormistamise küsimus, kui vastasteks olid VK Täht Tallinnast ja Kohila VK. 2:0 mõlemad mängud meile.

Kokkuvõtteks kasutaks teiste turniiril olnud treenerite sõnu, et oleme taaskord esinelikule kukesammukese lähemale jõudnud. Pärnu käest napsasime ühe geimi, Selveri vastu oli geimivõit lähedal, aga… tuleb edasi minna ja mai kuus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel ei saa olla väiksemat eesmärki kui medal! Ülesanne on raske, aga mitte võimatu!

SALVA/Kaarsilla Tartu võistkonnas olid mehe eest väljas: Andreas Junkin, Kaspar Vider, Romet Rohtla, Meris Pärna, Sander Pärna, Alex Tobreluts, Hendrik Leis ja Hendrik Kõrge.