Salva/Kaarsilla Tartu U16 tüdrukud on kindlasti kogemuse võrra rikkamad

11. dets. 2016

Jõhvi Spordihallis toimunud kuni 16-aastaste tütarlaste Eesti karikavõistluste I finaalturniiril võitis esikoha Palusalu Spordiklubi. Rakvere Spordikool saavutas teise ja Võru Spordikool kolmanda koha.

Salva/Kaarsilla Tartu U16 tüdrukute finaalturniir Jõhvis kulges üle kivide ja kändude juba turniiri avamängust peale.

Esimese mängu teises geimis vigastas hüppeliigest võistkonna liider, noorte koondislane Laura Laas, kellel esimeseks päevaks olid sellega kahjuks mängud mängitud. Esimeses mängus tuli seega vastu võtta 0:2 kaotus Rakvere vastu. Teises mängus suutsid tüdrukud esimeses geimis ehmatusest üle saada ja mängisid kuni viimaste punktideni võrdselt Selveri tütarlaste vastu, kuid siis tuli ka selles geimis ning mängus vastaste paremust tunnistada.

Teise päeva avamängus olime raskustes turniiril kolmanda koha saanud Võru vastu ning kaotasime selle 0:2. Järgnevates mängudes sai Laura kaasa teha liberona,
mängupilt pisut paranes ja päeva lõpuks tasuks ka geimivõit Keila VK vastu.

Viimase päeva esimeses mängus kohtusime siiani vaid võite tunnistanud Palusalu SK-ga. Taaskord suutsime ühes geimis tugeva vastase vastu võrdset mängu näidata, kuid võit siiski vastasele 2:0. Paraku lõpetasime kogu turniiri kaotustejada seekord kaotusega Pärnu SK tüdrukutele.

Turniiri kokkuvõtteks võib öelda, et kindlasti oleme võimelised nii mõnelegi võistkonnale vastu saama ja neid võitma, kui eneseusk ja võitluslikkus suurem, kui sellel turniiril suutsime näidata. Kaotustest õpib alati rohkem kui võitudest, nii et kindlasti oleme kogemuse võrra rikkamad ning saame uuesti oma oskusi näidata järgmise tiitlivõistluse tsooniturniiril jaanuari lõpus Keilas.

Võistkond mängis koosseisus: Nanette Christine Andersson, Stella-Maria Samm, Triinu-Mai Allingu, Laura Laas, Laura Kaseorg, Lisette Pihor, Marily Simenson-Plakso, Greteli Vähi,  Liisa-Lotta Jürgenson, Sirli Anier ja Laura Kinter.