Salva/Kaarsilla Tartu U16 tüdrukud võitlesid läbi tsooniturniiri Eesti meistrivõistluste finaali

25. apr. 2017

Salva/Kaarsilla Tartu U-16 tütarlapsed võistlesid nädalavahetusel Rakveres. Mängus oli koht Eesti meistrivõistluste esimeses finaalgrupis ehk 8 parema võistkonna hulgas.

Tsooniturniirile pääses 4 võistkonda ning esimesse finaalgruppi jõudmiseks oli vaja tulla kahe parema hulka. Tartu tüdrukutel oli kavas kolm mängu järjest: Kohila VK-ga, Viljandi SK-ga ja Rakvere SK-ga.

Eesmärgiks ei saanud olla muu, kui pääs esimesse finaali.
Teadsime, et ülesanne ei saa olema kerge, kuid enne mänge sai tüdrukutega kokku lepitud, et tulgu, mis tuleb, püüame võistkonnana kokku hoida ja üksteist igal hetkel toetada ja uskusime, et see saab olema meie trump vastaste ees.

Juba esimeses mängus Kohila VK vastu oli näha, et hoolimata mitte kõige ideaalsemast mängupildist-tegime kohati liiga palju omavigu, oli just võistkondlik mäng see, tänu millele suutsime geimilõpud enda kasuks kallutada, kogu mängu 2:0 võita ja turniiri vägagi hea tundega alustada.

Teises mängus läksime vastamisi Viljandi tüdrukutega, kellega sel hooajal oleme väga tasavägiselt mänginud ja ega seegi kord erinev ei olnud. Esimeses geimis olime pea terve geimi tagaajaja rollis ja kaotasime selle 20:25. Teises geimis surusime oma hea serviga, suutsime vastaste mängu sellega rütmist välja lüüa, geimivõit meile 25:9. Kolmas geim kulges tasavägiselt, veel poolte vahetusel olime punktiga maas, kuid siis mängisime mõnepunktilise edu sisse ning hoidsime seda geimi lõpuni ja geim 15:13 ja kogu mäng 2:1 meile. Seega olime enne mängu Rakvere SK-ga kindlustanud koha kahe hulgas!

Kohtumises Rakvere SK-ga said mänguaega kõik Tartu tüdrukud. Esimeses geimis me oma mängu käima ei saanud, kaotasime selle kindlalt. Teises geimis oli aga võitlust küllaga, tüdrukud tõid kaitses üles väga häid kaitsepalle, kuid geim siiski napilt 25:22 vastastele ning mäng 2:0 Rakverele.

Edasi ootab tüdrukuid 12.-14.05. finaalturniir Kiilis, mis toimub samaaegselt samas kohas U-16 vanuse poistega.

“Olen kõigi tüdrukute üle väga uhke, et nad õigel hetkel suutsid näidata, et võrkpall on võistkondlik mäng ja et just seda nad on- võistkond, kus igal lülil on oma oluline osa ja koht!”

Salva/Kaarsilla Tartu mängis koosseisus: Nanette Christine Andersson, Triinu-Mai Allingu, Laura Laas, Laura Kaseorg,
Lisette Pihor, Marily Simenson-Plakso, Greteli Vähi, Sirli Anier, Liisa-Lotta Jürgenson ja Laura Kinter.