SALVA/Kaarsilla Tartu U18 vanuseklassi noormehed saavutasid EVF karikavõistlustel Võrus tubli kolmanda koha

6. veebr. 2017

Nädalavahetusel Võrus toimunud kuni 18-aastaste poeglaste EVF karikavõistluste I finaalturniiril võitis kuue võistkonna konkurentsis esikoha Pärnu Spordikool l. Selver Tallinn Spordikool I saavutas teise ja Salva/Kaarsilla Tartu kolmanda koha.

Parimad mängijad: Märt Tammearu (Pärnu SK I), Mattias Metsna (Selver Tallinn SK I), Markkus Koddala (pildil)(Salva/Kaarsilla Tartu) ja Rasmus Meius (SK Tats Tallinn I).

Turniiri käik

Esimesel päeval kohtusime Võru ja Rakvere võistkondadega, saagiks 3:0 võidud.
Kui esimesel päeval võtsime kaks nö kohustuslikku võitu, siis teise päeva vastased, Pärnu SK ja Selver Tallinn, tõotasid kõike muud kui lihtsat jalutuskäiku.
Mäng Pärnu spordikooliga oli kindlasti selle turniiri parim. Vastu tuli küll võtta 1:3 kaotus, kuid mängupilt ja võitlusvaim olid suurepärased. Kogu meeskond andis endast maksimumi ja polnud parata, et juba Pärnu meeste võistkondagi kuuluva Märt Tammearu vedamisel oli vastane meist veidi parem.

Päeva teine mäng Selver Tallinna vastu algas paljutõotavalt. Läksime juhtima 2:0 ja näis, et võitjas pole kahtlust, kuid… Kuna peale päeva esimest mängu Pärnuga jäi meile puhkamiseks vaid üks vahepealne mäng, hakkas just lühike taastumisaeg mängima meie kahjuks. Selveri poisid said õnnestumistest hoogu juurde, meie vaikselt väsisime. Viiendas geimis suutsime välja tulla 9:13 kaotusseisut, 13:13, 14:14, kuid lõpp kuulus siiski vastastele. 14:16 ja kogu mäng 2:3.

Kolmanda päeva kohtumine SK Tats võistkonnaga otsustas pronksi omaniku. Hommikule vaatamata käivitusime kenasti ja asusime 1:0 juhtima. Teine tasavägine geim kuulus vastasele ja taaskord oli meie poolel näha väsimuse märke. Selle kinnituseks kindel kaotus kolmandas geimis. Neljandas geimis aga suutsime kohe geimi alguses heade servidega 8:1 edu saavutada ja sama kindlalt kuulus neljas geim meile. Viiendas otsustavas geimis tõotas asjade käik kõike muud kui head. Olime veel tagaajajad seisul 7:10! Taaskord aitasid meid välja head planeerivad servid ning geimi lõpus särasid tablool numbrid 15:13!

Treener Argo nägi võistkonna mängus kindlat edasiminekut. Koha mõttes oleks soovinud kindlasti kirkamat medalit, samas turniiri lõppu vaadates tuleb rahul olla ka pronksiga. Kevadisi Tartus toimuvaid meistrivõistlusi oodates on kindlasti vaja rõhku panna füüsilisele poolele, et mängijad kolmepäevase turniiri paremini vastu peaksid. Kahjuks tuli selgelt esile, kes on seni füüsilisega vaeva näinud ja kes mitte.

Pronksi said kaela: Hergo Hansman, Randy Suurmann, Devin Põlluste, Andre Arak, Alex Saaremaa, Meris Pärna, Kaspar Vider, Andreas Junkin, Raigo Jürisoo ja turniiri parima mängija tiitliga pärjatud Markkus Koddala.

R 03.02.2017 15:45

Võru spordikool – Selver Tallinn spordikool I 0:3 (-19, -18, -19)

L 04.02.2017 10:00

Selver Tallinn spordikool I – Rakvere spordikool 3:1 (13, 24, -21, 23)

8.

L 04.02.2017 11:30 SK Tats Tallinn I – Võru spordikool 3:2 (23, 21, -19, -21, 10)

9.

L 04.02.2017 13:00 Salva/Kaarsilla Tartu – Pärnu spordikool l 1:3 (-24, 27, -22, -10)

10.

L 04.02.2017 14:30 Rakvere spordikool – SK Tats Tallinn I 0:3 (-20, -14, -17)
11. L 04.02.2017 16:00 Salva/Kaarsilla Tartu – Selver Tallinn spordikool I 2:3 (18, 20, -24, -22, -14)