Salva/Kaarsilla Tartu U18 noormehed said Eesti karikavõistlustel kaela pronksmedalid!

7. nov. 2016

4.-6. novembrini Rakveres toimunud U18 vanuseklassi karikavõistlustel saavutasid SALVA/Kaarsilla Tartu poisid pronksmedalid.

Esimene päev

Turniiri algus oli hoolimata 3:0 võidust Saaremaa üle üsna krobeline. Iga geimi alguses suutsime 4-5-punktilisse kaotusseisu jääda, geimi keskosas järele jõuda ja lõppudes üs

na veenvalt võita. Õhtune mäng Pärnuga oli Saaremaa mängu koopia, kuid kahjuks olid rollid vahetunud – kuni geimide teise pooleni suutsime kenasti kaasas olla, kuid lõpud kaldusid kõik vastase poolele. Just Pärnuga mängus avaldus meie suurim probleem – külma pea hoidmine ja enesekindlus geimi lõppudes.

Teine päev

Teine päev algas mänguga SK Tatsi vastu. Mäng kujunes täielikuks trilleriks. Viiendas geimis leidsime end 12.14 kaotusseisust. Vastase servist tulnud palli suutsime realiseerida ja 13:14 seisul seisis servijoone taga Hergo Hansman. Vastaste treener Raigo Tatrik oli selleks ajaks aja venitamise eest juba kollase kaardi saanud ja proovis sama trikki uuesti. Kohtunikel ei jäänud see märkamata, “tasuks” punane kaart ja punkt meile, 14:14. Hergo servil ei eksinud ja meie Alex Saaremaa lõpetas vastase rünnaku suurepärase blokiga, 15:14. Vastane suutis veel viigistada 15:15, kuid kaks eksimust rünnakul ja 17:15 olime selle mängu võitnud!
Õhtune mäng Rakverega 3:0 kindlalt meile.
Enne viimase päeva mängu Selver Tallinnaga oli meil veel teoreetiline võimalus tõusta ka hõbedale, kuid 1:3 kaotus selle aasta karikavõitjatele tähendas siiski pronksi. Viimases mängus suutsid meie poisid näidata aga parimat mängu ja rumalate omavigade hulk oli tunduvalt väiksem, kui eelnevates mängudes.

Kolmas päev

Hoolimata kaotusest jäi treener Argo enim rahule just viimase mänguga.Enne turniiri oli eesmärgiks medal ja seekord peame pronksiga väga rahul olema, kuna Selver Tallinn ja Pärnu näitasid väga head minekut ning neljanda kohaga lõpetanud SK Tats kimbutas nii meid kui ka Pärnut (mõlemad mängud 2:3!).

SALVA/Kaarsilla Tartu poisid: Hergo Hansmman, Andre Arak, Markkus Koddala, Alex Saaremaa, Edvard Notberg, Randy Suurmann, Devin Põlluste, Meris Pärna ja Andreas Junkin.

Turniiri eriauhinna pälvis meie võistkonnast Devin Põlluste.