Salva/Tartu tüdrukud teenisid treeneritelt kiidusõnu

23. veebr. 2016

Nädalavahetusel toimus U-16 vanaseklassi tüdrukute EVF-i finaalturniir. Duo spordiklubi au hoidsid kõrgel kaks võistkonda Salva/Tartu I ja Salva/Tartu II.

Vaatame kuidas neil läks.

Salva/Tartu I
Kodusaalis toimunud võistlused algasid reedel pisut närviliselt. Esimeses mängus peale kindlalt võidetud avageimi Saaremaa võistkonna vastu läks teises geimis keskendumine pisut käest, kuid suutsime selle siiski oma kasuks kallutada tulemusega 29:27 ja kogu mängu võita 2:0.
Sellega oli õnneks turniiri suurim ehmatus üle elatud ja tüdrukud näitasid iga esitusega aina paremat mängu.
Turniiri järgnevatel päevadel suutsime võita tulemusega 2:0 nii Võru Spordikooli, VK Täht, Pärnu Spordikooli, Tartu Spordiselts Kalevi kui ka Ato Spordiklubi võistkondi.
Kokkuvõttes on parandamisruumi igas elemendis, kuid olen uhke tüdrukute üle, kes suutsid enda taset hoida ka nõrgemate vastaste vastu mängides ja lõpetasid turniiri puhaste paberitega.
II finaalgrupi võiduga pääsesime mängima Eesti meistrivõistluste tsooniturniirile.

Võistkond mängis koosseisus: Grete Isabel Huik, Evelyn Nicole Milani, Helerin Hansman, Stella-Maria Samm, Triinu-Mai Allingu, Laura Laas ja Marily Simenson-Plakso. Võistkonda juhendab Jaanika Jakobson

Salva/Tartu II
Lõpetasime võistluse tubli II kohaga, millega tagasime koha üleminekumängudele, et võidelda pääsu eest tugevamasse võistlusgruppi. Kogu turniiri jooksul muutus meie üldine mängupilt iga kohtumisega järjest paremaks. Salva/Tartu II võistkond on taas võistlustules 16-17 aprill, kui toimuvad üleminekumängud.

Võistkonnas mängisid: Laura Kinter, Laura Kaseorg, Sirli Anier, Liisa-Lotta Jürgenson, Lisette Pihor, Greteli Vähi, Gerda Agu ning Marjeta Jürisoo. Võistkonda juhendab treener Kaisa Soomets.

 

Uurisime treeneritelt enne turniiri algust kuidas valmis ollakse?
Salva/Tartu I treener Jaanika Jakobson: loodame näidata võitluslikku, mõtestatud ja võistkondlikku mängu.
Ettevalmistust on seganud mõned haigused, aga sellegi poolest peame võimalikuks jõuda turniiril parimate hulka.
Võistkonna kapten Evelyn Nicole Milani: “Ootan, et kõik naudiksid mängu ja toetaksid üksteist. Kaitsemängus võiks pingutada.”

Salva/Tartu II treener Kaisa Soomets: kuna võistleme endast 1-2 aastat vanemate tüdrukutega, siis tulemuse osas meil suuri ootusi pole. Kindlasti proovime oma eelmise võistluse IV finaalgrupi võitu kaitsta, kuid peamine eesmärk on juurde saada siiski olulist mängupraktikat ning väärt kogemusi, mida juba kevadistel U14 Eesti Meistrivõistlustel ellu viia.