Tartu võrkpallinädala tagasivaade!

15. nov. 2021

Tartu võrkpallis toimus eelmine nädal niipalju, et ühest või teisest sündmusest eraldi suurt kokkuvõtet teha ei jõudnudki, sest järgmine üritus tuli juba hooga peale! Tartu on võrkpallilinn!

Meeskond Bigbank Tartu:

Bigbank Tartu pidas eelmine nädal lausa kaks (!) kohtumist legendaarse Venemaa superklubi Kaasani Zeniidiga! See võimalus avanes tänu eurosarjas osalemisele ja CEV Cup-le, kuhu me Meistrite liigast väljalangemise järel kukkusime. Tore oli tõdeda, et lisaks suurele meedia huvile, liikus saali mõlemale kohtumisele ligi 1000-pealine publik! Sellist spordi-ja võrkpallipidu pole Tartu pallimängusaalid ammu näinud. Tulemuseks küll eurosarjast langus, kuid emotsioon jääb pikalt saatma.

Pildigaleriid nendest kohtumistest on nähtavad meie Facebooki lehel: 

Ja siit on võimalik lugeda tohutult erinevaid kommentaare meie euromängudele!

Eurosarja joovastusest oli vaja siiski kiiresti välja tulla,s est juba nädalavahetusel võõrustasime Credit24 meistriliiga raames lätlaste Daugavpilsi ja Jekabpilsi võistkondi, kelle üle suutsime säilitada 100%lise keskendumise ja võtta 3:0 võidud! Jätkame liigas kaotuseta! Liiga tabeliseisu ja tulemusi saab vaadata lehelt www.vcl.ee

Naiskond TÜ/Bigbank

TÜ/Bigbankil olid samuti möödunud nädalal tähtsad kohtumised, sest Eesti karikavõistluste veerandfinaalis kohtuti tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse-ga! Alles hooaja avalöögi teinud tiitlikaitsja alistati mõlemal korral kindlalt 3:0 ja nüüd ootab meid poolfinaalis Barrus/Võru VK. Kohtumiste ajad on selgumisel.

Lisaks pidas TÜ/Bigbank raske kohtumise Balti liigas, sest külla sõitis Balti liiga üks võimsamaid naiskondi Jonava! Näiteks on nende ridades lausa 200cm pikkune vasakukäeline diagonaalründaja ja lisaks nurgas liiga läbiaegade üks paremaid nurgaründajaid Kovalskaja. Neist viimane tõigi lausa 29 punkti ja vedasi külalised 3:2 võidule!

Peatreener Hendrik Rikandi sõnul oli mäng võitluslik ja mõlemalt poolt mängiti jõuliselt. Meie mäng peaks pisut targem olema, et sellisest vastasseisust võitjana väljuda. Arvestades, et mitmel võtmemängijal on olnud sunnitud mängupaus, siis tegelikult tuleb punktiga rahul olla, sest kadunud pole midagi. Ees seisab raske kolmemänguline nädalalõpuu Lätis ja seal naastes saab Balti liiga osas juba midagi konkreetsemalt prognoosima hakata.