TÜ/Bigbank alustas play-offi võiduga!

17. veebr. 2020

TÜ/Bigbank alistas Balti Liga veerandfinaalis võõrsil 3:0 lätlaste VK MiLatssi ning asub nüüd võidu kaugusel final four turniirist. Vaatamata näiliselt lihtsale 3:0 võidule, oli kohtumises pinget ja närvikõdi omajagu. Küll aitas sellele kaasa huvitav vilepartii, aga ka enda kohati ebakindel tegutsemine.

Peatreener Kaisi sõnul tuleb kiita ka vastast sitke mängu eest, kuid ise saame omajagu juurde panna. Samuti uskus peatreener, et play-offi alguse kohmetus sai nüüd ületatud ning kodusaalis võetakse teine edasipääsu kindlustav võit juba ilusama mängupildiga. Kuid kokkuvõttes ei loe selles faasis enam mänguilu vaid tulemus. Ilusad kaotused ei meeldi siin enam kellelegi.

Teised veerandfinaalseeria avamängud pakkusid omajagu pisemaid üllatusi, sest leedukate Kaunas ja Alytaus alistasid vastavalt lätlaste Jelgava ja RVS-I kindlalt 3:0. Just põhiturniiri kolmandana lõpetanud RVS-I kaotust võib pidada suureks üllatuseks, kuid edasipääsu otsustavad mängud toimuvad seal paarides juba Lätis, nii et kedagi maha kanda vee lei saa. Põhiturniiri võitnud TalTech/Tradehouse alistas võõrsil 3:1 Jonava ning ilmselt vormistatakse kodusaalis teinegi võit ja asutakse korraldajatena ning suurfavoriitidena koduseks Final Fouriks valmistuma.

TÜ/Bigbanki veerandfinaali teine mäng laupäeval 22 veebruaril kell 16:00 TÜ spordihoones, vajadusel kolmas kohtumine pühapäeval 23 veebruaril kell 13.00.