TÜ/Bigbank murdis end meistrivõistluste finaali!

17. märts 2023

TÜ/Bigbanki naiskond alistas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias mängudega 3:0 ja geimidega 9:0(!) Viljandi Metalli, keda sel hooajal siiani vaid korra 3:2 võidetud oldi. Kõik kohtumised kulgesid rütmis, kus Viljandil oli esimeses geimis võimalusi ise mängu juhtima minna, kuid otsustavatel punktidel kindel tegutsemine tõi lõpplahenduse järjepidevalt TÜ/Bigbanki poolele.

Peatreener Rikand oli seeria tulemusega väga rahul ning ta tundis head meelt, et hooaja tähtsaimateks mängudeks on lõpuks olemas 12 mängijat, kes kõik on mängukõlblikud ning valmis sekkuma. Mitmedki korrad saime pingilt abi või rütmi muudatuse, mida terve hooaeg pole saanud, sest mängijaid lihtsalt pole. Küll on meid vaevanud vigastused, haigused ning mitmed muud põhjused. Seeriale tagasi vaadates leian, et mõlemad naiskonnad näitasid korraliku mängu ning poolfinaali kvaliteet oli kindlasti pigem hea kui kehva. Loomulikult näen kohti, kus saame juurde panna ning selleks, et finaalist võitjana väljuda, peame seda ka tegema.

Naiskonda, kelle vastu finaali mängida tuleb, veel ei tea, sest TalTech/Tradehouse-i ja Barrus Võru VK vahelises seerias on seis 2:1 hooaja valitseja TalTechi kasuks. Võimalik viimane mäng peetakse laupäeval Võrus.

ERR-i kokkuvõte viimasest mängust

Vastase osas Rikandil eelistust pole, sest mõlemal on omad plussid-miinused, kuid arvestades, et Taltechi me veel sel hooajal võitnud ei ole, siis nemad on kindlasti keerulisem pähkel puremiseks.

Võimalik finaalseeria algab 24.03 kell 19:00 Tallinnas (juhul kui vastaseks põhiturniiri võitja TalTech)