TÜ/Bigbank peab laupäeval Balti liiga kodumängu Põlvas tugeva Leedu naiskonna vastu

2. nov. 2018

Naiste Balti liigas on TÜ/Bigbank naiskonnal algaval nädalavahetusel kaks olulist mängu. Laupäeval kell 16.00 kehastub võrkpallinaiskonna kodusaaliks Mesikäpa spordihall Põlvas, vastaseks tugev Kaunase naiskond. Pühapäeval ollakse tagasi koduses Tartu Ülikooli Spordihoones, kus kell 13.00 on vastaseks Alytaus Prekyba Parama.

Kaisi sõnul on Leedu naiskonnad tugeva tasemega. “Mõlemad Leedu võistkonnad võitsid eelmisel hooajal Balti liigas medali, seega alahinnata vastaseid kindlasti ei saa. Laupäeval kohtume Kaunase naiskonnaga, kelle leedulannadest tuumik on meile eelmisest hooajast tuttav, lisaks mängib seal kolm välismängijat: Ukraina sidemängija, noor Gruusia nurgaründaja ja kogenud Valgevene keskblokeerija. Lisaks välismängijatele on võistkonna suurimaks punktitoojaks veel diagonaalründaja Ugne Lokyte. Pühapäevane vastane Alytaus on võrreldes eelmise aastaga rohkem muutunud. Möödunud hooaja leegionärid on lahkunud ja Leedu mängijatele on appi võetud kolm uut välismängijat, neist värskeim täiendus ukrainlannast sidemängija näol alles selle nädala alguses,” lisas Kais. 

Juhendaja loodab edukat nädalavahetust. “Meie võistkonna seis on hooaja keskpaigale omane. Põlveoperatsioonil käis libero Mona Marandi, kes ei saa mõnda aega võistkonda aidata. Pisemate terviseprobleemidega on kimpus olnud veel mõned mängijad, kuid nädalavahetuseks on kõik ülejäänud loodetavasti mänguvalmis. Eesmärk on loomulikult mõlemad kohtumised võita ja Balti liiga eduseisu kindlustada. Samas anname endale aru, et meid ootavad ees rasked lahingud, kust võitjana väljub see, kes rohkem endast välja suudab anda. Oleme võitluseks valmis ja ootame nädalavahetuse vastasseise suure huviga, mängunälg on suur,” lõpetas Kais.