TÜ/Bigbank võitis Balti liigas pronksi!

1. märts 2021

TÜ/Bigbanki mängis koduses Tartu Ülikooli spordihoones kolmel järjestikusel päeval Balti liiga finaalturniiri! Reedel alustati veerandfinaalist ja alistati väga võitlusliku sooritusega lätlaste Jelgava tulemusega 3:1. Seejärel tuli poolfinaalis vastamisi minna Taltech/Tradehousega ja vastu võtta 0:3 kaotus. Seda ei saanud ka ülisuureks üllatuseks lugeda, sest vastaste rivistuses leiab rohkelt Eesti koondisse kuuluvaid mängijaid, kes sealgi ei ole lihtsalt pealtvaataja rollis, vaid platsil.

Pühapäeval ootas naiskonda ees pronksimäng leedukate Kaunasega, kellele sügisel oldi kindlalt 0:3 kaotatud. Seekord oli aga tegemist medlaimänguga ning samuti olid mõlemad võistkonna koosseisus toimunud mõningad vangerdused. TÜ/Bigbankil õnnestus teha suurepärane mäng ja vaatamata kolmanda geimi närvilisele lõpule võtta 3:0 võit ja panna koduse finaalturniirile uhke punkt!

Peatreener Rikandi sõnul peab kogu turniiriga rahule jääma. Igal juhul saame Balti liiga pronksmedalit lugeda õnnestumiseks! Kuigi põhiturniir jäi täiesti poolikuks, siis nüüd kolmel päeval olid ikkagi Baltikumi parimad kohal ning küllaltki suure noorendus-ja uuenduskuuri läbi teinud naiskonnaga pronks võita on kahtlemata õnnestumine! Kahtlemata teeb suurt rõõmu pronksmedal, kuid mulle endale pakkus veel enam head meelt see mängupilt mida me neil kolmel päeval näitasime. Seda võitluslikkust ja sära oli kaugele näha!

Naiskonna hooaeg jätkub nüüd Eesti meistrivõistluste poolfinaalmängudega, kuid sealne vastane on alles selgumas!