TÜ/Eeden pidas Leedus kaks maratonmängu!

13. veebr. 2017

TÜ/Eedeni naiskonna nädalavahetus kujunes äärmiselt tihedaks, sest Leedukatega madistati mõlemad päevad viis geimi. Laupäevases vastasseisus kohtuti tabeliliidri Kaunasega, kes suudeti 3:2 alistada ja sellega pole Balti liigas enam ühtegi naiskonda, keda tartlased võitnud poleks.

Mängu järgselt oli peatreener Andrei Ojamets silmnähtavalt õnnelik ning kiitis kõiki tüdrukuid. Vastupidiselt esimeses ringis toimunud samade võistkondade duellile suutsis TÜ/Eeden seekord vastast serviga suruda ja lüüa lausa 20 pallinguässa. Ojamets ütles, et agressiivne mängustiil servist alates ongi see, mis meile peab edu tooma.

Pühapäevases kohtumises tuli peale rasket eelmise päeva lahingut vastamisi minna Alytusega, kelle ridu tugevdavad sarnaselt Kaunasele ukrainlannad. Alguses oli näha, et laupäevased viis geimi olid jalgades ning mängu käima saada oli raske. Üldiselt kujunes kohtumine suurte tõusude-mõõnadega mõõduvõtuks, kus võõrustaja lõpuks 3:2 paremusega oma tahtmise sai.

Nädalavahetust kokkuvõttes oli Andrei Ojamets rahul, sest Leedu nädalavahetusel sai osaleda vaid seitse mängijat, kes kõik tegutsesid ennast salgavalt.

Nüüd seisavad ees kohtumised Noortekoondise ja Võru VK-ga. Seejärel saab keskenduda finaalturniiriks, mis peetakse 3-5 märts Kaunases.