U-16 Olerex/Veski Mati Tartu poisid Eesti neljandad!

19. veebr. 2020

14.–16. veebruarini toimus Põltsamaa Felixi hallis EVF karikavõistluste I finaalturniir, kus olid esindatud ka meie Olerex/Veski MatiTartu poisid. Kolme päeva peale oli planeeritud seitse mängu, millest kaks peeti reedel, kolm laupäeval ja viimased kaks pühapäeval. Äärmiselt põnevaks ja tasavägiseks kujunenud turniiril (ükski võistkond ei suutnud turniiri läbida kaotuseta) pälvisid Tartu poisid neljanda koha.

Reedeses esimeses mängus oli kohe vastaseks eelmise turniiri võitja, Spordiklubi Tats Kiili.  Alustasime natuke rabedalt, kuid püsisime üsna kenasti mängus. Sellegipoolest tuli esimeses geimis vastu võtta 19:25 kaotus. Poisid ei lasknud end sellest aga heidutada. Läksime lootusrikkalt ja hea emotsiooniga uude geimi, mis õnnestus võita 26:24. Viimane geim oli mõlemale meeskonnale närviline. Seisult 13:13 suutsime kaitses kätte saada kaks palli ning mõlemal korral need ka tsoonist kuus punktiks realiseerida. 15:13 geimi- ja  2:1  mänguvõit (19:25; 26:24; 15:13)! Üllatusvõit tiitlikaitsja vastu tähendas poistele palju ja andis juurde enesekindlust edukaks turniiriga jätkamiseks.

Teises mängus kohtusime Võrkpalliklubi Täht Tallinnaga, kes oli eelmise võistluse kolmas. Saime koheselt oma mängu käima ja ei lasknud vastast kordagi endale ohtlikku lähedusse, teenides sellega 2:0 (25:15; 25:19) võidu. Mõlemas esimese päeva mängus oli vastastel kindlad liidrid, keda pingsalt ja hoolega jälgida. Saime sellega hakkama ja taktika tõi meile edu.

Teisel päeval ootas meid ees kolm mängu, vastasteks Selver Tallinn spordikool, Põltsamaa spordikool ja Rakvere spordikool.

Teise päeva esimeses mängus Selveriga ei õnnestunud meil oma mängumootorit hästi käima saada ja oli näha, et vastane oli meie kohta korraliku kodutöö teinud. Pidime vastu võtma 0:2 (25:11; 25:15) kaotuse. Kuigi vastane oli tõesti tugev, tundsime väljakul enim puudust oma heast emotsioonist. Sama mure kummitas meid kahjuks ka kahes järgnevas mängus.

Kohtumine Põltsamaa spordikooliga oli vägagi võidetav, kuid väikese ebakindluse ja pinge tõttu ei suutnud me 100% enda võimetest välja mängida. Vastu tuli võtta 0:2 (19:25; 16:25) kaotus. Numbriliselt võis kaotus tunduda kindel, kuid oma oskustelt oleme nendega võimelised mängima kui võrdne võrdsega ja ka võitma, mida on näidanud eelnevad kohtumised.

Kolmandas mängus ootas meid ees heas hoos olev Rakvere spordikool. Alustasime kehvasti, jäädes 12:17 kaotusseisu, kuid leidsime uue hoo.  Tänu Kristjan Unti julgetele rünnakulahendustele ja jõulistele servidele jõudsime vastasele järele ning isegi 24:22 eduseisu, kuid geimi lõppu mängisid vastased paremini. Vastu tuli võtta 24:26 valus kaotus, mis murdis veidi meie vaimu ja kandus 14:25 tulemuse näol edasi ka teise geimi.

Viimasel päeval ootasid ees mängud Pärnu spordikooli ja Neemeco GerardosToys/Kohila vald võistkondadega

Pärnu mängu alguses tegime ise sundimatuid vigu ja andsime vastasele lihtsaid punkte. Geimi lõpu poole aga suutsime end kokku võtta ning oma mänguplaanist ja kokkulepetest kinni pidada. Näitasime mängu edenedes, et oleme enda vigu analüüsinud ja neist õppinud, tasuks 2:0 (26:24; 25:15) võit.

Turniiri viimases mängus ootas meid ees Neemeco GerardosToys/Kohila vald. Üleminekutsooni mängus Kohilas olime neile kaotanud, seega revanšihimulised. Väljakul me seda kahjuks koheselt näidata ei suutnud, võttes vastu kindla 12:25 geimikaotuse. Peale seda näitasime aga sisu. Eelnevatel kordadel oleme sarnastes mängudes lasknud emotsioonidel endast võitu saada, kuid mitte seekord. Võtsime end kokku ja läksime ühtse rusikana võitlema. Vaatamata väsimusele näitasid kõik poisid häid individuaalseid sooritusi ja töötasid  tõelise võistkonnana. Sellest piisas, et võtta revanš skooriga 2:1 (12:25; 25:20; 15:8).

Kokkuvõttes saime hulga häid kogemusi ja teisest finaalgrupist esimesse tõusnuna oli neljas koht positiivne üllatus. Treenerid usuvad, et kõik poisid tegid sammu edasi ja võtavad kogutud info ja õpetussõnad kaasa, et järgmisel korral näidata veelgi küpsemat mängu. Eesti meistrivõistlusteni on jäänud ligikaudu kolm kuud, süües kasvab isu ning hoolimata U16 poiste ülitihedast konkurentsist saab meie eesmärk uutel võistlustel olla ainult medal. Teeme selle nimel sihipärast tööd ja loodame ühel päeval noppida ka tööle vastava saagi.

Võistkond mängis koosseisus: Aksel Majamees, Otomar Saare, Patrick Pilve, Kerdo Jürisoo, Hannes Põder, Evert Vaher, Timo Raidoja, Ott Markus Viltrop,  Marten Uiboupin, Ron Rudolf Teesaar, Kristjan Unt (tunnistati turniiri parimaks mängijaks).