U-16 poisid tagasid pääsu esimesse finaalgruppi

4. veebr. 2020

02.02.2020 toimus Kohilas U16 poiste tsooniturniir. Enne võistlusi oli eesmärgiks tulla vähemalt teiseks nelja tiimi konkurentsis, mis meil ka õnnestus. Turniirile läksime vastu kerge favoriidina. Mängisime kolm mängu järjest ning saavutasime neist kaks võitu ja ühe kaotuse.

Esimesena kohtusime Võruga, kelle vastu tegime konarliku mängu, kuid suutsime otsustavatel hetkedel oma võimu maksma panna ja võtsime 2:1 võidu.

Teises mängus kohtusime Kohilaga, kelle osad põhimängijad vaevlesid viirushaiguste käes. Seetõttu alustasid nad koosseisuga, kus mõned põhimängijad puudusid. Esimese geimi suutsime me küll võita, kuid näitasime vastasele et oleme haavatavad. See ei jäänud märkamata vastaste treenerile, kes saatis oma täiskoosseisu väljakule, eesmärgiga võtta kõik, mis võtta annab ning võimalusel võit koju tuua. See neil ka õnnestus võttes järgmised kaks geimivõitu ja vormistades lõppseisuks 2:1. Ka selles mängus ei suutnud me  100% oma taset välja mängida.

Seega tuli vastu minna Tartu Kalevile selge eesmärgiga- võtta võit, maksku, mis maksab. Päris oma mängu me taaskord näidata ei suutnud, kuid näha oli, et kaotada me ei kavatse ja andsime endast parima. Seisult 18:18 suutsime lüüa serviseeria, millega saime vahe sisse ja suutsime seda lõpuni hoida. Teises geimis mängisime vastasega punkt-punktis kuni geimi lõpuni, kus lasime vastase pisut ette. Seis oli meie poolt vaadatuna 20:23, ning olukord ei paistnud helge, kuid õnneks me oma servil ei eksinud ning vastane tegi kaks lihtviga. Pärast seda suutsime oma vigu vältida ja vormistasime geimivõidu 25:23, Mängu võit seega seisuga 2:0.

Lõppkokkuvõttes saavutasime oma põhieesmärgi, kuid päris rahule ei saa turniiriga jääda, tegime liialt sundimatuid vigu ja ei suutnud alati mõttega mängus olla. Samuti näitasime ka, et meie vaimne pool vajab tööd, kuna ei suutnud valitseda oma emotsioone, mis tegi mängu küllaltki keeruliseks. Kuna kahe nädala pärast on finaalturniir, kuhu tagasime pääsu, siis tuleb hakata tõsiselt tööle, kui tahame mängida esiotsa tiimidega võrdselt. Loodame et poisid ei lase pead norgu ja käivad hoolega trennis, et  esineda sealsel turniiril paremini ja realiseerida oma potentsiaal.

Võistkond mängis koosseisus: Kerdo Jürisoo, Evert Vaher, Timo Raidoja, Ron Rudolf Teesaar, Kristjan Unt, Ott Markus Viltrop, Patrick Pilve, Aksel Majamees ja Marten Uiboupin.