U-16 poisid tagasid samuti koha esimeses finaalis.

25. okt. 2022

U16 vanuseklassi tsooniturniiril Võrus saavutasid Olerex Tartu poisid alagrupis teise koha ja jõudsid Eesti karikavõistluste esimesse finaali.

Meie jaoks oli tegemist suure õnnestumisega, kuna alagruppi olid kokku sattunud kolm tugevat ja kolm veidi nõrgemat võistkonda. Kui mängud Läänemaa SK, Tallinna Selver III ja Selver Viimsi võistkondade vastu sujusid veidi lihtsamalt, siis kohtumised Võru SK ja Tallinna Selver II vastu pakkusid närvikõdi ja põnevust kogu raha eest.

Kogu turniiril sai määravaks elemendiks serv.

Võru SK vastu kaotatud mängus olime kenasti mängus sees, kuid mõlema võistkonna servi osatähtsust iseloomustavad esimese geimi numbrid – 7:2 Võru ees, 12:7 Olerex Tartu ees, 20:14 Võru ees… Seekord 2:0 võit füüsiliselt võimsamale Võru võistkonnale.

Teise finaalturniirile pääseja otsustas kohtumine Tallinna Selver II võistkonnaga. Kuna vastase mäng oli üles ehitatud peamiselt kahele tugevale ründajale, pidime nende mängurütmi segamiseks peale minema riskeeriva serviga. 25:23 esimene geim meile, 20:25 teine geim vastasele. Otsustavas geimis suutsime just oma ebameeldiva ja agressiivse serviga vastase surve alla panna ja 15:7 geimi võit oli numbriliselt üsna kindel.

Olerex Tartu – Läänemaa SK 2:0

Olerex Tartu – Võru SK 0:2

Olerex Tartu – Tallinna Selver III 2:0

Olerex Tartu – Tallinna Selver II 2:1

Olerex Tartu – Selver Viimsi 2:0

U16 finaalturniir toimub 9.-11. detsembrini Rakveres.

Olerex Tartu võistkonnas mängisid: Konrad Jaani, Vesse Ohno, Johannes Lokko, Kaspar Tamm, Rico-Cristiano Tamm, Joakim Albert, Mattias Meresaar, Otto Ojasaar ja Erik Pillai. Treener Argo Meresaar.