U-16 poiste edukas tsoonivõistlus Kohilas

20. okt. 2020

Nädalavahetusel, 17.-18. oktoobril, toimus Kohilas U-16 Eesti Karikavõistluste tsooniturniir, kus meie poistele pakkusid konkurentsi Kohila Neemeco 1, Kohila Neemeco 2, Tallinna Selver 3, Saaremaa spordikooli ja Keila võrkpalliklubi võistkonnad.

Laupäevastes mängudes alistasime 2:0 skooriga nii Keila VK kui Saaremaa spordikooli võistkonnad. Kohtumises Keilaga said mänguaega kõik poisid, mäng Saaremaaga oli veidi tõsisem ning seal tuli enam higistada põhikoosseisul.

Pühapäeva esimeses kohtumises oli meie vastaseks Neemeco 2. võistkond, kelle vastu said taaskord kätt proovida meie nooremad, peamiselt U14 vanuseklassi kuuluvad poisid. Tasuks 2:0 võit.

Mängus Neemeco 1. võistkonna vastu olid seekord favoriidiks kindlasti vastased, kes ka finaalturniirile medalimõtetega lähevad. Vastane eksis küll üllatavalt palju nii servil kui rünnakul, kuid erilist võiduvõimalust meile ei andnud ja vormistas koduste kaasaelajate rõõmuks 2:0 võidu.

Viimane mäng oli meie jaoks kõige olulisem, vastaseks Selver 3. Võistkond on vaid nime poolest number 3, tegelikkuses on tegu Selveri parimate poistega. Mäng otsustas selle, kes mängib edasi Eesti karikavõistluste 8 parima seas, kes aga kohtadele 9-15. Esimene geim oli meie poolt üsna mannetu – ei saanud omi asju üldse klappima ja lasime vastastel lustida. Teise geimi alguses toimus ärkamine. Äkitselt hakkas toimima oma serv, tänu sellele üles tulema ka kaitsepalle ning rünnakul vältisime rumalaid vigu. Mida punkt edasi, seda enesekindlamaks muutusime ja suutsime oma õnnestumised vormistada geimivõiduks. Otsustava geimi alguses õnnestus heade servide toel sisse saada väike edu ning suutsime seda ka lõpuni hoida. Lõpptulemuseks 2:1 võit!

Turniirile tagasi vaadates on hea meel, et õnnestus täita põhieesmärk –  jõuda 13.-15. novembril Kohilas toimuvasse esimesse finaali. Samuti teeb rõõmu, et Keila VK ja Neemeco 2 vastu mängudes said mänguaega ka meie nooremad poisid. Iga seekord saadud pallipuute ja võistluskogemuse saavad nad loodetavasti ära kasutada tulevastel U-14 võistlustel.

Võistkond mängis koosseisus: Johannes Lokko, Konrad Jaani, Mattias Meresaar, Otto Ojasaar, Tinto Kuusk, Vesse Ohno, Timo Raidoja, Aksel Majamees, Marten Uiboupin, Otomar Saare. Võistkonna valmistasid ette Argo Meresaar ja Karl Kuhlberg.