U-18 tütarlapsed Eesti karikavõistlustel neljandad

9. nov. 2022

4.-6.novembril toimus Tallinnas TalTechi spordihoones U-18 Eesti karikavõistluste finaalturniir, 
kuhu olid taganud koha ka Olerex Tartu I võistkonna tüdrukud. Kokku osales U-18 vanuses 40 tütarlaste
võistkonda, kellest 6 paremat mängisid Tallinnas.

Kolme päeva jooksul peeti maha 5 kohtumist.
Olerex Tartu I-Rae SK I 0:3
Olerex Tartu I-Tallinna SS Kalev I 3:0
Olerex Tartu I-Viljandi SK 1:3
Olerex Tartu I-Rakvere SK 3:1
Olerex Tartu I-Selver Tallinn SK I 2:3

Seega kokkuvõttes jäi tüdrukute saagiks 2 võitu ning 3 kaotust ja 4.koht. Turniir kulges meile üsna suurte tõusude ja mõõnadega, seda võib öelda ka ühe mängu jooksul erinevate geimide kohta – oli mänge, kus suutsime ühe geimi 15 punktiga võita ja teise 20 punktiga kaotada, oli mänge, kus juhtisime 10 punktiga ja lasime vastase taas mängu ja viigiseisuni…
Selle põhjal võib öelda, et kõige rohkem jäi puudu oma stabiilsemast esitusest ja vähendada tuleks oluliselt omavigade arvu.
Positiivne on see, et kui eelmises vanuseklassis ainsas peetud võistlusel olime teise finaali esimesed (9-ndad)  ja seda pingelises heitluses, siis nüüd kindlustasime 4.kohaga koha esimeses finaalgrupis ka järgmiseks tiitlivõistluseks, mis toimub veebruaris.

Usun, et edaspidi on sellel turniiril ühe punkti kaugusele jäänud medali püüdmine ka täitsa reaalne, kui tüdrukud vahepealse aja jooksul tööd teevad ja endasse piisavalt usuvad.
Turniiri vältel üllatasid positiivselt mitmed mängijad, kes varasemalt nii suurt rolli mänginud ei ole – Laureen Laasik, kes sekkus mängu pärast Mirjam Mäe hüppeliigese vigastust ning Susanna Elisabeth Rikand, kes kahes viimases mängus sai ennast proovile panna sootuks uues rollis – sidemängijana. Rünnakul ning heade serviseeriatega oli suureks abiks turniiri parimate mängijate hulka valitud Hannemai Hanimägi. Kindlasti ei saa mainimata jätta ka eelneva nädala haigusega kimpus olnud Carmel Varese suurt panust.

Võistkond mängis koosseisus: Carmel Vares, Laureen Laasik, Karolin Veider, Ronja Rønstad, Merili Aasmäe, Serili Aasmäe, Pauliine Issak, Heleri Soodla, Hannemai Hanimägi, Marta-Mia Ploomipuu, Mirjam Mäe ja Susanna Elisabeth Rikand.