U-18 tütarlapsed naasesid Viljandist hõbedaga!

13. nov. 2019

Eelmisel nädalavahetusel toimunud U-18 Eesti karikavõistluste finaalturniiril  saavutasid tüdrukud väga tubli ja kõrge teise koha.

Turniirile andis hea stardi esimene mäng Viljandi spordikooli vastu, kus olime esimeses geimis 21:24 taga, kuid suutsime Karlotta Kattai heade servide kaasabil geimi enda kasuks kallutada. Tõenäoliselt oli just see geim mängu võtmemomendiks, sest järgnevates geimides olid ka teised tüdrukud oma servi tööle saanud.
Mäng meile tulemusega 3:0.

Teisena läksime vastamisi Võru spordikooliga. Tulemus oli eelneva mänguga sama, kuid suutsime  vastasele oma mängu rohkem peale suruda ja mänguaega said ka varumängijad.

Laupäevaste kohtumiste kirjeldamiseks sobib hästi lause, et mängisime rohkem iseenda kui vastaste vastu. Mängus spordiklubi Tatsi vastu tegime lugematul arvul servivigu, kuid geimi lõppudes suutsime vastasest pisut kindlamad olla ja tulemuseks 3:0 võit.

Õhtune mäng Palusalu spordiklubi vastu kujunes aga selliseks ameerika raudteeks, et lõppresultaat tundub siiani uskumatuna. Peale võidetud avageimi leidsime end teises 10:18 kaotusseisust, millest suutsime veel välja tulla, kuid see geim siiski vastastele. Järgnevas geimis olid tablool numbrid 4:13, kui mängu sekkus Emma Vahelaan. Tema poolt mängu jäetud pallid või mõned toodud punktid andsid ilmselt ka teistele pisut kindlust juurde ja tulime pea kümnepunktilisest kaotusseisust välja ning kallutasime selle geimi ning ka järgmise enda kasuks. Selle võiduga olime enne viimast mängu endale turniiril kindlustanud hõbemedalid.

Viimases pühapäevases mängus läksime vastamisi väga tugeva Selveri võistkonnaga. Esimeses geimis suutsime nendega sammu pidada, kuid viimaste punktide mängimisel olid kindlamad vastased ning seega geim neile. Järgnevates geimides jäime tihtipeale hätta servi vastuvõtuga ja sellest tulevalt kannatas ka meie rünnak. Sellegipoolest tuleb tüdrukutele au anda vägagi hingestatud kaitsemängu eest- iga platsilkäinud tüdruk andis  endast parima, et pall meie poole maha ei jääks. Lõpuks võttis Selver siiski oma ja karikavõidu ning meile hõbe, mis on paljudele tüdrukutele parimaks tulemuseks tiitlivõistlustel.

Kindlasti väärivad kiitust kõik kaasas olnud tüdrukud: parimate mängijate hulka arvatud sidemängija Liisa-Lotta Jürgenson, temporündajad Greteli Vähi, Laura Kaseorg ja Lill Kandimaa, nurgaründajad Lisette Pihor ja Karlotta Kattai, diagonaalründajad Sandra Roos ja Emma Vahelaan, liberod Annabel Ilisson ja Kertu Kokk ning teine sidemängija Anastasia Kukina. Igaüks andis oma panuse- kes hingestatud kaitsemänguga, kes vajalikul hetkel põhimängijale puhkuse andmisega, kes võistkonna “elus hoidmisega” ja kaasa elamisega, kes servivahetusena, kes läbi põlvevalu lõpuni pingutades.

Nüüd aga on pilgud suunatud Rakvere poole, kus eeloleval nädalavahetusel osaletakse U-20 Eesti karikavõistluste finaalturniiril. U-18 tüdrukutest on enamus ka U-20 vanuse võistkonnas.