U-20 neiud Swedbank karikavõistlustel hõbedal

26. jaan. 2022

Eelmisel nädalavahetusel mängiti Tallinnas TalTechi spordihoones välja U-20 vanuseklassi teine tiitel – selgusid Swedbank karikavõistluste võitjad.

Kolme päeva jooksul oli tüdrukutel viis kohtumist, kokku õnnestus mängida 21 geimi. Esimese päeva vastasteks olid Rakvere spordikool ning Keila võrkpallikool.
Võib öelda, et need mängud kulusid omavahelise klapi otsimiseks ja mängupilt jättis soovida. Võidutahe oli aga piisavalt suur ning avakohtumises tasuks raske 3:2 võit Rakvere üle ning teises pisut kergemalt tulnud 3:0 võit Keila üle.

Teise päeva esimeses mängus läksime vastamisi Viljandi spordikooliga, kes eelmisel õhtul oli näidanud väga head mängu Selveri vastu, saades neilt siiski napi 2:3 kaotuse. Päeva esimest varajast mängu alustasid väga hästi hoopis meie tüdrukud, kes vastasele esimeses geimis väga võimalust ei andnud ning võitsid selle tulemusega 25:13. Ei tea, kas olime pisut uinutatud esimese geimi edust, aga teine geim läks viljandlannadele 25:19. Kolmandas ja neljandas geimis suutsime oma mängu taas rohkem vastastele peale suruda ning geimid meile 25:23 ja 25:21 ning kogu mäng 3:1.
Päeva teises mängus oli vastas Rae spordikooli võistkond, kes koosneb peamiselt 2006 koondise põhikoosseisu mängijatest. Tegu on väga noore võistkonnaga, kes oli pääsme selle vanuse finaalturniirile taganud esmakordselt. Ja nagu arvata, tulidki vastased suure hurraaga peale ning teenisid südi mänguga endale esimese geimi võidu tulemusega 25:20. Järgnevates geimides panime aga käigu juurde ning mäng 3:1 meile (geimid vastavalt 20:25; 25:19; 25:16; 25:16). Selle mängu võiduga olime taganud endale enne viimast päeva hõbemedalid.

Kolmandal päeval oli ees kohtumine igipõlise rivaali – Selver Tallinn spordikooli tüdrukutega. Siiani meil neid võita õnnestunud ei ole, nii läks ka seekord, tulemuseks 2:3 kaotus. Tüdrukud näitasid terve mängu vältel väga hingestatud ja võitluslikku mängu, mille üle treener võib ainult uhkust tunda.

Turniiri kokkuvõtteks võib öelda, et pärast konarlikku esimest päeva leidis võistkond ühtsema hingamise ja viimaseks mänguks jäänud jõu- ning energiavarud jäid kindlasti kõik platsile. Samuti on motivatsiooni 2003 vanuse viimaseks tiitlivõistluseks – Eesti meistrivõistlusteks, et seal veelgi paremat mängu ning tulemusi näidata.

Võistkond mängis koosseisus: Annabel Ilisson (valiti ka turniiri parimate mängijate hulka), Lisette Pihor, Karlotta Kattai, Carmel Vares, Greteli Vähi, Lill Kandimaa, Liisa-Lotta Jürgenson, Kertu Kokk, Sandra Roos ja Laura Kaseorg.