U-20 noormeestel esimene proovikivi läbitud

6. okt. 2019

5.oktoobril mängisid Olerex/Veski Mati U20 noormehed Eesti karikavõistluste tsooniturniiri. Ülikooli spordihoone saalis olid meie vastasteks Saaremaa spordikool ja Narva spordikool Energia II.

Kui tavasituatsioonis oleks me korraldajana teinud ajakava veidi teistpidi, siis saarlastele vastu tulles mängisime esimese mängu just nendega. Juba esimene geim näitas, et kui me eeldatava favoriidina kasvõi hetkeks keskendumises järgi anname, võivad saarlased selle väga valusalt ära kasutada. 26:24 suutsime siiski geimi enda poole kallutada. Teine geim 25:19 juba veidi kindlamalt meile. Kolmandas geimis suutsime 16:12 ette minna, platsilt kuuldus juba vallatuid kommentaare ja poistel kadus selgelt keskendumine. Järgmisel hetkel olime 16:17 taga ja geimi lõpus ilutses tablool 22:25! Initsiatiivi loovutanuna kaotasime ka neljanda 24:26 ja uskumatul kombel olime jõudnud viiendasse geimi. Otsustavas geimis tegime oma asetuses mõned korrektuurid, asusime geimi alguses kohe 5:0 juhtima ja 15:7 võiduga olime võtnud oma. Mäng ise oli aga heaks õppematerjaliks keskendumise ja korrektsuse seisukohalt.

Teises mängus Narva spordikool Energia II vastu said mänguaega ka kõik ülejäänud poisid. 3:0 võit oli vormistamise küsimus ja treeneril jäi üle vaid asja pingilt jälgida.

U20 vanuseklassi Eesti karikavõistluste finaalturniir toimub 15.-17. novembrini Rakveres.

Olerex/Veski Matid: Andreas Junkin, Romet Rohtla, Robin Kahu, Raigo Jürisoo, Rene Dapon, Hendrik Kõrge, Sander Lepp, Richard Murak, Meris Pärna, Matteus Sova ja Alex Tobreluts ja treener Argo Meresaar.