U-20 poisid tagasid pääsu Eesti meistrivõistluste tsoonimängule

11. veebr. 2020

Nädalavahetusel, 8.-9. veebruaril, mängisid U20 vanuseklassi Olerex/Veski Mati noormehed A. le Coq spordimajas EVF karikavõistluste teise tugevusgrupi mänge. Eesmärgiks oli jõuda kahe parema sekka, kes saavad võimaluse võidelda üleminemumängudel Eesti meistrivõistluste esimese finaali koha eest.

Päevad kulgesid järmiselt:

Olerex/Veski Mati Tartu vs IMsport – 3:0  Jäime esimeses kahes geimis 10:15 taha ja alles geimilõppudes suutsime heade serviseeriate toel mängu enda kasuks pöörata. Kolmas geim möödus juba rahulikumalt.

Olerex/Veski Mati Tartu vs SK Tats Kiili II – 3:0  Üsna kindel ja rahulik mäng, kus mänguaega sai anda ka noorematele poistele.

Olerex/Veski Mati Tartu vs Neemeco/Gerardo’s Toys/Kohila vald – 3:0  Võitjas ei olnud kahtlust. Treener nägi aga selle mängu ajal kurja vaeva, et poisid hakkaksid aru saama teatud taktikalistest käikudest. Kuna vastastel oli rünnakujõudu napilt, oli eesmärgiks kõik vastase hanitused üles mängida. Esimeses geimis õnnestus vastasel aga punktiks teha 7 hanitust! Alates teisest geimist läks käima „preemiaprogramm” ja olukord paranes – viimases kahes geimis said vastased hanitustest vaid 3 punkti.

Olerex/Veski Mati Tartu vs Võru spordikool – 3:2  Mõlemad võistkonnad olid seni läbinud tunriiri  puhaste paberitega ja kohtumisest sõltus parem asetus üleminekumängudel. Kogu mängu oli dikteerivamaks pooleks Võru, kes asus kohtumist juhtima nii 1:0, 2:1 kui oli eduseisus ka viiendas geimis pooli vahetades, 8:6. Viienda geimi lõpus õnnestus meie poistel aga vähem omavigu teha ja lõpuks 15:13 võit võtta.

Kokkuvõttes oli tegemist meie jaoks väga kasuliku turniiriga. Saime taaskord maitsta võidurõõmu ning viimane mäng Võru vastu õpetas meid lõpuni pingutama ja ka tagaajaja rollis enesega toime tulema. Nüüd ootab meid ees üleminekumäng Selver II Tallinn võistkonnaga, mille võitja pääseb Eesti meistrivõistlusteks kuue parima U20 võistkonna hulka esimesse finaalgruppi.

Platsil käisid: Andreas Junkin, Romet Rohtla, Raigo Jürisoo, Rene Dapon, Meris Pärna, Alex Tobreluts, Sander Lepp, Kristjan Unt, Timo Raidoja, Matteus Sova, Ron Rudolf Teesaar ja Robin Kahu.