Salva Tartu U14 poisid on Eesti meistrid ja tüdrukud Eesti viiendad

6. juuni 2016

Esmaspäeval lõppes Viljandi välisväljakutel kolm päeva kestnud kuni 14-aastaste noorte (D-vanuseklass) minivõrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalturniir, millest võttis osa 20 poiste ja 20 tüdrukute võistkonda. Poiste arvestuses krooniti meistriks meie Salva Tartu ja tüdrukute konkurentsis Jõhvi Spordikool. Meie tüdrukud tulid tihedas konkurentsis tublile viiendale kohale.

Salva Tartu U14 poisid – Eesti meistrid!

Hooaja jooksul toimunud lõuna regiooni etappidelt pääses meie võistkond kindlalt finaalturniirile kaotamata vastastele geimigi. Ka finaalturniiri alagrupist pääses Salva Tartu kerge vaevaga edasi. Kaheksa parema hulgas olid teistest selgelt parema tasemega lisaks meile Selver Tallinn, SK Tats Tallinn ja Saaremaa SK. Salva Tartu poisid kaotasid Tatsile 1:2, aga võitsid Selverit ja Saarmaad 2:0. Kuna Tats omakorda kaotas Selverile 1:2, siis parem geimivõitude arv andis esikoha meie poistele. Saaremaa osutas kõigile kõva vastapanu, aga pidi siiki leppima neljanda kohaga.

Turniiri parima mängija auhinna teenis Kaspar Vider.

Treener: „ Esimene tõsine vastane lõi meid natuke rivist välja ja kerge kaotusehirm tuli peale, mis halvas meie mängu. Napp kaotus Tatsile pani õnneks poisse veel rohkem pingutama järgmiste vastaste vastu.“

Võistkonnas mängisid: Sander Pärna, Richard Murak, Kaspar Vider, Jaagup Jõgi, Rasmus Uibokand, David Kallas ja finaalturniirilt vigastuse tõttu eemale jäänud Robert Lihtsa.

Poiste treener on Oliver Lüütsepp.

Salva Tartu U14 tüdrukud – Eesti viiendad!

Salva Tartu U14 tüdrukud finaalturniiril Viljandis
Salva Tartu U14 tüdrukud on Eesti viiendad

Treeneri kommentaar: Läksime turniirile eesmärgiga näidata oma parimat mängu ning võidelda medalikohtade eest. Võistlusele pääsesime lõuna-regiooni esimestena, mis andis meile alagrupis soodsa asetuse.

Esimesel päeval suutsimegi alagrupi kohtumistes näidata väga ilusat mängu ning võitlesime välja koha kaheksa parema võistkonna hulka. Teise päeva hommik oli meie jaoks raske. Kahjuks ei suutnud me oma õiget mängu üles leida ning saime kaks valusat kaotust, millega kustus meie võimalus mängida medalile. Päeva teine pool ning ka kolmas päev oli meie jaoks juba ilusam ning turniiri lõpetasime kokkuvõttes tubli 5. kohaga. Võib öelda, et esimesed kaheksa võistkonda on väga ühtlase tasemega ning ka meie oleme tihedas konkurentsis. Seda näitab ka fakt, et suutsime ainsa võistkonnana alistada hiljem Eesti meistriks tulnud Jõhvi VK 2:1.

Mina treenerina olen tüdrukute selle hooaja arenguga väga rahul ning ootan juba pikkisilmi järgmist hooaega.

Võistkonnas mängisid: Lisette Pihor, Liisa-Lotta Jürgenson, Marily Simenson-Plakso, Sirli Anier, Greteli Vähi, Laura Kinter, Laura Kaseorg.

Tüdrukute treener on Kaisa Soomets.

 

Lõplikud paremusjärjestused:

Poisid

1. Salva Tartu

2. Tats I

3. Selver I

4. Saaremaa I

5. Kohila I

6. Konguta

7. Rakvere

8. Narva

9. Tartu Kalev

10. Täht II

11. Võru

12. Paide I

13. Saaremaa II

14. Selver II

15. Palusalu

16. Täht I

17. Põlva

18. Kuressaare

19. Pärnu

20. ATO

 

Tüdrukud

1. Jõhvi

2. Rakvere

3. Võru I

4. Kohila

5. Salva Tartu

6. Selver I

7. Tats I

8. Tartu Kalev

9. Palusalu

10. Täht

11. Selver II

12. Viljandi

13. Keila

14. Saaremaa

15. Paide

16. Võru II

17. Pärnu SK I

18. Pärnu SK II

19. Haljala

20. Jõgeva