Olerex/Veski Mati U16 poisid hankisid väärt kogemusi karikavõistlustel Tartus!

3. dets. 2018

Reedest pühapäevani toimusid Tartus Turu tn spordihallis poiste U16 vanuseklassi karikavõistlused võrkpallis. Tegemist oli selle vanuseklassi esimese suurema mõõduvõtuga, eelmisel aastal U14 vanuseklassi mängisid paljud veel 4 vs 4 ja seda vähendatud väljakul. Treener Argo pani turniiri algul eesmärgiks medali, kuid olgu juba ette öeldud, et turniiri kestel pidime nendesse plaanidesse tegema korrektuure.

8. Saaremaa Spordikool   1:14  7/7

Turniiri esimene päev oli meie jaoks väga heitlik ja täis närvilisi momente.Võitnud Põltsamaa spordikooli vastu esimese geimi 25:23 oli tehtud meeldiv algus, kuid juba siis oli näha, et ega meie jaoks see turniir kerge olema ei saa. 6 ja 10 punkti järgmistes geimides näitas meie haavatavust. 1:2 Põltsamaale.

VK Täht vastu juhtisime esimest geimi 22:11 ja kaotasime selle 24:26! Teise võitsime 25:16 ja kolmandas olime taga 12:14. Ometi õnnestus see mäng kõige kiuste enda poole kallutada 17:15 võiduga viimases geimis. 2:1 meile.

Pärnu spordikooliiga – esimene 25:14 vastasele, teine 25:14 meile, kolmandas geimis saadud 5 punkti näitasid meie selle turniiri kõikumisvõimet. 2:1 Pärnule.

Teise päeva esimene mäng hilisema võitja Selver Tallinna vastu andis lootust – poisid olid eelmise päeva jutuajamisest õppust võtnud ja mängiti juba süsteemsemalt ja rahulikumalt. Meil olid omad variandid, aga 25:23 ja 25:12 näitasid siiski vastase selget üleolekut. 2:0 Selverile.

Mäng Saaremaaga oli selle turniiri üks tähtsamaid, sest uue eesmärgina oli nüüd vaja pääseda tsoonimängudele kukkumisest ning mäng saarlastega oli selles osas otsustav. Suutsime kinni pidada servi- ja kaitsetaktikast ja 2:0 võit tuli üsna kindlalt (25:17; 25:12). Olime pääsenud!

Mängust Neemeco Gerardos Toys/Kohila vald vastu pole suurt rääkida, vastased olid meist üsna selgelt paremad. 2:0 Kohilale.

Turniiri viimases mängus suutsime end kõigist takistustest hoolimata kokku võtta (valutama oli hakanud Richard Muraku selg, viirustega olid väljas Kristjan Unt ja Madis Randpõld). Võit hilisema pronksimeeskonna SK Tats üle oligi selle turniiri üks ilusamaid mänge. Mõned uuendused asetuses ja kohanemine andsid tubli 2:0 võidu.

Kokkuvõttes tasuks turniiri 6. koht. Ennekõike on nüüd paslik vaadata tulevikku. Turniirijärgselt said paika pandud mõned eesmärgid ja jagatud „ametid”, kuhu poole mängijad liikuma peaksid hakkama. Meie võistkonnas on olemas materjal, kellega tulevikus medaleid noppida. Juurde on aga vaja saada individuaalseid oskuseid ja võistkonnana süsteemselt mängimise kogemust. Treener Argo ei kahtle, et saab selle pundi veel nauditavat võrkpalli mängima – puzzletükid selleks on tal olemas!

Võistkonnas mängisid: Richard Murak, Robin Kahu, Erik Paris, Kristjan Unt, Marten Uibuupin, Timo Raidoja, Kerdo Jürisoo, Madis Randpõld, Hendrik Tammemägi, Ron Rudolf Teesaar, Evert Vaher ja Ott Markus Viltrop.