U16 Salva/Kaarsilla Tartu poisid mängisid end ületades Eesti MV pronksile

17. mai 2017

Möödunud nädalavahetusel, 12.-14. maini, võtsid Kiilis üksteiselt Eesti meistrivõistluste raames mõõtu U16 noormehed ja neiud. Finaalturniirile olid pääsenud kaheksa parimat selle vanuseklassi võistkonda, kes kolme päeva jooksul üksteisega läbi mängisid.

Ainsana suutis kaotusi vältida koduvõistkond Spordiklubi Tats Tallinn, kes krooniti täisedu seitsme võiduga Eesti meistriks. Vaid Tatsi 2:1 ülekaalu tunnistanud Selver Tallinn Spordikool saavutas kuue võiduga hõbemedali. Põnev oli heitlus pronksmedalile, kui Salva/Kaarsilla Tartu, Pärnu Spordikool ja Võru Spordikool võitsid seitsmest mängust võrdselt neli. Seega said kolmana kuni viienda koha osas määravaks nimetatud võistkondade omavahelised mängud, mis tagasid pronksmedali Tartu, neljanda koha Pärnu ja viienda koha Võru esindusele.

Kuna treener Argol oli eelmisest U18 vanuseklassi meistrivõistlustest valusalt meeles iga punkti, geimi ja mängu tähtsus, sai seda turniiri alguses ka poistele toonitatud. Tundus, et jutt jõudis kohale ja tegime turniirile kohe suurepärase alguse.

Esimeses mängus tuli meile vastu Võru SK, kellele seni olime alati alla jäänud. Hea servi ja bloki toel suutsime esimese geimi võita koguni 25:14! Teises geimis näitasid ka vastased juba hambaid, kuid poisid olid tublid, pidasid pingele vastu ja tasuks 25:23 geimi- ning 2:0 mänguvõit! Juba kahel eelneval turniiril olime suutnud Võruga üsna võrdselt mängida ja nende alistamine oli juba enne turniiri algust omaette eesmärk. Nüüd oli see tehtud ja turniir sai positiivse alguse.

Teises mängus kohtusime suurfavoriidi SK Tatsiga. Suutsime mängida kui võrdne võrdsega, kuid seisul 10:10 (geimid 1:1) tabas meid võiduhirm ja rohkem punkte me selles mängus ei saanud! Kahju oli vaadata poiste nägusid, kust peegeldus peale tõsist võitlust pettumus ja kurbus, kuid polnud miskit parata, hilisem võitja oli meist siiski parem ja võidu igati välja teeninud.

Teist päeva alustasime kindla 2:0 võiduga VK Täht üle.

Järgnes mäng Pärnu SK vastu, kes oli samuti meie “soovide listis”. Paraku olid pärnakad sel päeval üsna head ja hoolimata meie ponnistustest tuli vastu võtta 20:25 ja 23:25 kaotus kahes geimis. Olgu juba ette öeldud, et need numbrid osutusid turniiri lõpus üsna tähtsateks.

Mängul Tallinna SK Selveriga ei sooviks väga pikalt peatuda 🙂 kuna esimese geimi kaotasime 5:25!!! Teises geimis kogusime end, kuid üsna kindel 0:2 oli paratamatus.

Kolmanda päeva mängud Valga ja Selver Tallinn võistkondade vastu olid vormistamise küsimus. Oma panuse said anda kõik meie poisid ja mõlema mängu puhul saime tabelisse 2:0 võidud.

Asusime koduteele teadmisega, et teoreetiline võimalus on meil ka medalile, kuid selleks pidi Võru võitma Pärnut kindlasti 2:0. Bussis vajus enamus poisse unne, nagu peale pikka väsitavat turniiri kohane. Kui aga hakkasid saabuma sõnumid, et Võru juhib esimeses geimis 14:7 ja selle lõpuks 25:23 ka võitis, siis ärkasid ja elavnesid kõik bussis viibijad ja ootusärevalt ootasime edasist asjade käiku. Teine geim läks juba punkt-punktis, kuid Võru suutis selle siiski enda poole pöörata ja meie tee pronksile oli nüüd avatud. Surnud ring tekkis Tartu, Võru ja Pärnu vahel. Võrdsete mängu- ja geimivõitude kõrval sai nüüd saatuslikuks omavaheline punktide suhe, mis meil tänu Võruga mängitud heale esimesele geimile (25:14) parimaks osutus! ME OLIME MEDALIL!!! Medalid saabusid Tartusse tagantjärgi võrukatega, kellele läbi bussiukse ka tänusõnad sai öeldud!

Kokkuvõttes oli medal suureks üllatuseks, kuid ise hästi mängides andsime ka õnnele võimaluse meid soosida. Samuti oli turniiri juures meeldivaks asjaoluks see, et meie klubi noored elasid üksteisele mängude ajal aktiivselt kaasa ning suhtlesid tihedalt ka mängudest vabal ajal. Täname tüdrukuid! Tekkis tõelise ühtse klubi tunne.

Pronksmedali teenisid auga välja: Kaspar Vider, Meris Pärna, Sander Pärna, Alex Tobreluts, Hendrik Leis, Hendrik Kõrge, Romet Rohtla ja turniiri parimate sekka valitud Andreas Junkin.