U18 noormeeste Eesti meistrivõistlusetel napilt medalist ilma jäänud Salva/Kaarsilla Tartu pallurid vaatavad lootusrikkalt tulevikku

10. mai 2017

5.-7. maini mängisid U18 vanuseklassi SALVA/Kaarsilla Tartu noormehed Eesti meistrivõistluste medalitele A le Coq’i spordmajas.
Turniiril osales 6 võistkonda: Pärnu Spordikool, Tallinna Spordikool Selver, SK Tats, Võru VK, Rakvere Spordikool ning SALVA/Kaarsilla Tartu.

Turniir algas meile suure ehmatusega. Hoolimata nädal varem Pärnus toimunud Balti klubide karikavõistlustel saadud kokkumängu kogemusest, jäime eeldatavalt nõrgema Võru vastu 1:2 kaotusseisu. Oli siis tegemist ründajate ja sidemängija vahelise ebakõlaga (meie põhisidemängija Andre Arak oli sõrmeluu murrust paranenud, kuid koos treenida ega mängida polnud poisid eriti saanud) või lihtsalt turniiri alguse krambiga, aga mängumootor käivitus väga vaevaliselt. Neljandas-viiendas geimis aga näitasime vastasest tunduvalt kindlamat mängu ja tasuks 3:2 võit.

Teises mängus kohtusime eeldatava turniiri favoriidi, Pärnuga. Üsna kiire ja kindel 0:3 kaotus oli tõsiasi. Pärnakad kasutasid hästi ära meie sidemängija, kes sai blokeerida vaid ühe käega ning hoolimata kavaldamisest jäime nende vastu blokis väga hätta.

Teise päeva esimeses mängus Rakvere vastu näitasime ülikindlat mängu. Devin Põlluste pikad planeeriva servi seeriad tegid vastasele igas geimis palju pahandust ja mängu kestuseks kujunes tunnike koos dušiga.
Teise päeva teises mängus kohtusime Tallinna Spordikool Selveriga, kellest seni olime alati grammike nõrgemad olnud ja turniiritabelis tagapool olnud. Võitluslikus mängus suutsime 2:1 ette minna, kuid mäng seilas siiski viiendasse geimi. Seal võttis ohjad enda kätte Hergo Hansmann, kes pea ilmeksimatult palle maha kõmmutas ning meie poiste rõõmuks ilutsesid mängu lõpus tablool numbrid Tartu 3 ja Tallinn 2!

Kolmandaks päevaks oli turniiri eesotsas veel kõik võimalik. Tallinna spordikool Selver võinuks Pärnut võites veel noolida esikohta, meie ja SK Tatsi mängus oli õhus nii hõbedat kui pronksi. Lisaks Andre poolikule blokile tuli mõru pillina alla neelata ka meie keskblokeerija Markkus Koddala seljavigastus, kes küll mängu vapralt lõpuni mängis, kuid kelle tegevus kõvasti piiratud oli. Võitluslik ja närviline mäng veeres taaskord viiendasse geimi. Trossist meie väljakule kukkunud õnnelike servide ja meie enda servieksimuste abiga tuli vastu võtta 13:15 geimi ja 2:3 mängu kaotus, mis kahjuks tähendas turniiril pettumust valmistavale neljandale kohale jäämist.

Parimad mängijad: Märt Tammearu (Pärnu SK), Mattias Metsna (Selver Tallinn SK I), Markus Väljataga (SK Tats Tallinn I ) ja Markkus Koddala (Salva/Kaarsilla Tartu).

Asja veidi settinuna istusime poistega teisipäevasel treeningul maha ja rääkisime nii turniirist, hooajast pikemas plaanis kui järgnevatest aastatest. Eesti meistrivõistlustest rääkides leidsime, et hoolimata kenast mängupildist oli kehval kohal oma osa vigastustel, tähtsatel momentidel jäi puudu ka õnnest ja isiklikest tehnilistest oskustest. Kui hõbemedal jäi lõpuks võitlusliku 2:3 kaotuse taha mängus Tatsiga, siis pronksi kaotasime punkte ära andes Võrule. Sellistel turniiridel võib aga iga punkt olla medali väärtusega ja loodetavasti on see meile edaspidi heaks õppetunniks.

Tulevikku vaatasime aga positiivselt, kuna võistkonna tuumik on paljulubav, positsioonid täidetud ning edu on kinni pisiasjades, mida iga võistkonna liige parandada saaks.